resim yükle

Nebati: Aralık ayında enflasyonun belini kıracağız

Nebati: Aralık ayında enflasyonun belini kıracağız
02.11.2022
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyonun aralıktan itibaren düşeceğini söyledi. Nebati, “Gelecek dönem enflasyonun daha az konuşulduğu bir süreç olacak” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TRT Haber’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Nebati, enflasyonun sadece Türkiye’nin değil, dünyanın sorunu olduğunu belirterek enflasyonun, aralıktan itibaren düşeceğini söyledi. “ARALIK’TAN İTİBAREN DÜŞECEK” Nebati, “Gelecek süreç, enflasyonun daha az konuşulduğu ve başarılı adımların arka arkaya geldiği bir süreç olacaktır.” ifadesini kullandı.

“ENFLASYON, KARAR VERECEĞİNİZ ANDA SABAH HİSSEDECEĞİNİZ BİR ŞEY DEĞİLDİR”
Enflasyonun düşüşünün anında hissedilmeyeceğini de belirten Nebati, “Enflasyon, karar vereceğiniz anda sabah hissedeceğiniz bir şey değildir, hedefinizi korumanız, belirli bir sürenin geçmesi lazım.” dedi.

“ALINAN TEDBİRLERE ARTIŞ HIZI AZALDI”
Açıklamalarına devam eden Nebati, alınan tedbirlerle enflasyonun artış hızının azaldığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Aralık ayından itibaren enflasyonun belini kırmış olacağız. Enflasyon, karar vereceğiniz anda sabah hissedeceğiniz bir şey değildir, hedefinizi korumanız, belirli bir sürenin geçmesi lazım. Önümüzdeki yıl enflasyonun düştüğü, bunun hissedilir bir şekilde topluma yansıdığı bir döneme gireceğiz. Aldığımız tedbirlerle artış hızı azaldı, Aralık itibarıyla düştüğünü göreceğiz.”

(ensonhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber