Mülteciler Samsun’u terkediyor

Samsun’da yaşayan mülteci sayısında yaklaşık 2 bin civarında azalma olduğu öğrenildi. Buna göre 15 bin olduğu belirtilen sığınmacı sayısı 13 bine indi

09.11.2016
54
A+
A-

Irak ve Suriye’de yaşanan savaş ortamından dolayı Türkiye’ye göç edenlerin sayısında her geçen gün artış yaşandığı kaydedilirken, Samsun’a göç edenlerin sayısında ise düşüş yaşandığı belirtildi. Samsun’a gelen 15 bine yakın mültecinden yaklaşık 2 bininin geçtiğimiz aylar içerisinde başka şehirlere göç ettikleri ifade edildi.

BÜYÜK KISMI IRAKLI

Türkiye’de değişik illerde yerleşmeye başlayan ve gündelik hayatın içinde yer alarak kendilerine yeni bir hayat kuran mülteciler Samsun’da da yaşamaya başladılar. Yaklaşık iki yıldır Samsun’da kendilerini gösteren mültecilerin büyük kısmını Iraklı vatandaşlar oluştururken, ikinci sırayı ise Suriyeli vatandaşlar oluşturuyor.

13 BİNE DÜŞTÜ

Samsun’da yaşayan mülteci sayısı birkaç ay öncesine kadar 15 bin civarında olduğu belirtilirken son verilere göre bu sayının 13 binlere gerilediği kaydedildi. Yaklaşık 2 bine yakın mültecinin başka şehirlere göç ettikleri söylenirken Samsun’da yaşayan 13 bin mültecinin ise 6 binini Iraklıların oluşturdukları ifade edildi.

Sezer SEZER/gercekbizde.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.