Müftünün sözleri olay yarattı! Tepki yağıyor: İç savaş ve katliam çağrısı

Müftünün sözleri olay yarattı! Tepki yağıyor: İç savaş ve katliam çağrısı
31.12.2018
60
A+
A-

Siirt Müftüsü Ahmet Altınok’un ODA TV’ye yönelik olarak, Charlie Hebdo’ya yapılan El Kaide saldırısını işaret ederek “Yanlarına kâr kalmadı” açıklaması büyük tartışma yarattı. Açıklamaya muhalefet temsilcileri ve pek çok kesimden tepkiler yükseliyor.

Siirt Müftüsü Ahmet Altınok, OdaTV haber sitesine yönelik olarak tartışma yaratan açıklamalarda bulundu. ODA TV’nin yaptığı haberlerle ilgili ‘ilkha.com’ adlı internet sitesine konuşan Siirt Müftüsü Ahmet Altınok, 2015 yılında Charlie Hebdo adlı hiciv dergisinin Paris’teki ofisine yapılan saldırıyı örnek vererek şu ifadeleri kullandı:

“Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka’b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, birtakım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kâr kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki toplum vicdanında, nezdinde bunlar yine mahkum olacaklardır. Ve özür dilemeye davet ediyorum bu beyefendileri. Çünkü tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce.”

Sözcü’de yer alan habere göre, Altıok’un örnek verdiği Ka’b Bin Eşref, Hazreti Muhammed döneminde öldürülen bir şair. Müftünün “yanına kâr kalmamış” dediği “Charlie Hebdo davası” ise Paris’te terör örgütü El Kaide’nin 9’u gazeteci, ikisi polis ve biri teknisyen 12 kişiyi öldürdüğü terör saldırısı.

Tartışma yaratan sözlerin ardından ODA TV’den ise şu açıklama yapıldı:

“Devletten maaş alan müftü, ‘Ölmeden önce tevbe etsinler’ diyerek OdaTV’yi terör ile tehdit ediyor. Dertlerinin din de inanç da olmadığını biliyoruz. OdaTV’nin deşifre ettiği kirli ilişkilerin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Çok açık ve net söylüyoruz… OdaTV; bedeli ne olursa olsun gazetecilikten, karanlık odaklarla mücadelesinden, hür düşünceden vazgeçmeyecek. Hiçbir inanca hakaret ettirmeyeceği gibi, her fikrin özgürce tartışılacağı bir yayın olmaya devam edecek.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.