resim yükle

MSB Duyurdu: Son 1 Haftada 44 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

MSB Duyurdu: Son 1 Haftada 44 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
14.09.2023
A+
A-

Millî Savunma Bakanlığı (MSB), faaliyetleri ve gündemdeki konular hakkında haftalık basın bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesi, hudut güvenliği, eğitim ve tatbikatlar, uluslararası yardım faaliyetleri gibi konular ele alındı.

TSK’nın Terörle Mücadelesi ve Hudut Güvenliği

Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelesine vurgu yapıldı. Son bir haftada 44 teröristin etkisiz hâle getirildiği belirtildi. Hudutlarda 467 kişinin yasa dışı geçiş girişiminde bulunduğu ve bu kişilerden 36’sının terör örgütü üyesi olduğu açıklandı. Yıl içinde yakalanan terör örgütü mensubu sayısının 6 bin 890 olduğu, bu kişilerden 487’sinin terör örgütü mensubu olduğu ifade edildi.

Uluslararası Yardım Faaliyetleri

Bakanlık, Libya’ya yardım ekiplerini ulaştırdığını duyurdu. Kasırga felaketi nedeniyle uluslararası yardım çağrısında bulunan Libya’ya Türkiye’den yardım eli uzatıldığı belirtildi.

Denizaltı Havuzlaması

Toplantıda, TCG BATIRAY denizaltısının havuzlanması için özel olarak tasarlanan denizaltı havuzunun kullanılacağı bilgisi paylaşıldı. Bu havuzda ilk defa bir denizaltının havuzlanacağı vurgulandı.

Eğitim ve Tatbikatlar

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eğitim ve tatbikat faaliyetleri de toplantıda ele alındı. Birçok farklı tatbikatın gerçekleştirildiği ve askeri personelin niteliklerinin geliştirilmesi amacıyla çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.