Site Rengi

Motorin fiyatlarına sürpriz zam!

Motorin fiyatlarına sürpriz zam!
05.12.2018
32
A+
A-

Motorin fiyatlarına yapılan 8 kuruşluk indirimin sevinci kısa sürdü. Yapılan açıklamada motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruşluk zam yapılacağı belirtili.

Motorin fiyatlarına yapılan 8 kuruşluk indirimin ardından bu kez yap yapılacağı açıklandı. Motorine bu gece yarısı motorinde 8 kuruşluk zam gündeme geldi. Zam yerine ÖTV’de 8 kuruş indirim yapılacak ve pompa fiyatı sabit tutulacak. Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre uluslararası piyasalarda motorin fiyatları, son günlerde yukarı ve aşağı yönlü sert hareketler yapıyor. Fiyatlar, önce düştü. Motorinde, 8 kuruş indirim yapıldı. Son 1 ayda motorin fiyatı, 44 kuruş düştü.

KUR YÜKSELDİ
Bu hafta hem motorin fiyatı hem de yurt içinde dolar kuru yükseldi. Motorinin ton fiyatı 10 dolar kadar arttı. Dolar kuru da 5 TL 40 kuruşlar düzeyine çıktı. Bu gelişmeler, motorinde 8 kuruşluk zammı gündeme getirdi.

ÖTV’DEN İNDİRİM YAPILACAK
“Eşel mobil” uygulaması gereğince motorinin ÖTV’sinde bu gece 8 kuruş indirim yapılacak ve pompa fiyatı sabit tutulacak. Benzinde ise pompa fiyatını etkileyecek bir hareketlilik söz konusu değil.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.