resim yükle

Milletvekili Yaşar meclis konuşmasında deprem konusunda uyarmıştı

Milletvekili Yaşar meclis konuşmasında deprem konusunda uyarmıştı
02.11.2020
143
A+
A-

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depreminin üç gün öncesinde yaptığı meclis konuşmasında iktidarı deprem konusunda uyararak acil önlem çağrısında bulunmuştu.

Yaşar, İzmir depremi öncesi TBMM’de yaptığı konuşmada hesapsız kitapsız getirilen imar barışını eleştirerek acil önlem çağrısında bulunmuş ve “İmar barışı çıkardınız. Bu yerler depreme dayanıklı mı değil mi, bakmadınız” diyerek sitem etmişti.  

Yaşanan depremlerde uyarıların dikkate alınmamasının ve zamanında müdahale edilmemesinin de payının büyük olduğunu da kaydeden Yaşar’ın depremden üç gün önce yaptığı meclis konuşması özetle şöyle:

 “KAÇAĞI MEŞRULAŞTIRDINIZ”

“Hepimiz biliyoruz ki tarım arazilerine özellikle hobi bahçesi adı altında bir sürü inşaatlar yapıldı; bunun adına kulübe deyin, yazlık ev deyin ve hepimiz görüyoruz ki bunlar özellikle Ege’de neredeyse havuzlu villalara dönüştü. Siz önce yaptırıyorsunuz, yaptırılmasına göz yumuyorsunuz, ondan sonra çıkardığınız kanunlarla bunların önüne geçmeye çalışıyorsunuz, imar barışıyla beraber de bu işi meşrulaştırıyorsunuz.

“DAHA FAZLA GEÇ KALINMASIN!”

İmar barışını çıkardık, herkes götürdü parasını yatırdı; yerinde bağ evi mi var, depreme dayanıklı mı değil mi bunların hiçbir tanesine bakmadan paraları topladınız. Şimdi, bu paraları toplamakla beraber “Hadi gelin, yıkın.” diyorsunuz. Doğrusu, bunların hiç yapılmamasıydı. Bugün buradan tekrar sizi uyarıyoruz, işe daha kaynağındayken müdahale edin ve bunların yapılmasına engel olun.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber