Milletvekili Metin Külünk Samsun’da Gençlerle Buluştu

Canik Belediyesi’nin daveti üzerine Samsun’a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nde “15 Temmuz ve Sonrası-Büyük Anadolu Aklı” adlı konferansta gençlerle buluştu.

30.11.2016
53
A+
A-

Canik Belediyesi’nin daveti üzerine Samsun’a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)’nde “15 Temmuz ve Sonrası-Büyük Anadolu Aklı” adlı konferansta gençlerle buluştu. Külünk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç ana çıkışı ile küresel güçlerle ters düştüğüne dikkat çekti.

Canik Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Genç Memur-Sen Samsun Şubesi’nin birlikte organize ettiği konferansta AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, üniversiteli gençlerle buluştu. OMÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “15 Temmuz ve Sonrası-Büyük Anadolu Aklı” konulu konferansta üniversiteli gençlerle biraraya gelen Milletvekili Külünk, 15 Temmuz gecesini ve sonrasını, ayrıca kendi yazdığı Büyük Anadolu Aklı kitabında yer verdiği bilgileri gençlerle paylaştı.

SORUMLU BELEDİYECİLİK

Konferans öncesi konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında şehir ve ülke adına da sorumluluklar üstlenerek, bu tür konferanslar düzenlediklerini söyledi. Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşması için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konferanslar serisinin yanında 15 Temmuz Öncesi ve Sonrası konferansları ile de halkımızı doğru kanallardan bilgilendiriyoruz. Şimdi ise OMÜ ve Genç Memur-Sen Samsun Şubesi ile birlikte Sayın milletvekilimiz Metin Külünk’ü öğrencilerimizle buluşturmak bizleri mutlu etti” dedi.

milletvekili-metin-kulunk-samsunda-genclerle-bulustu

’15 TEMMUZ’U UNUTTURMAMALIYIZ’

Önemli olayların yaşandığı bugünlerin tarihin önemli sayfalarında yer alacağına vurgu yapan Başkan Genç, “Yaşadığımız şu dönemi 15 Temmuz öncesi ve sonrası diye ikiye ayırabiliriz. Bize göre 15 Temmuz, yepyeni bir Türkiye’nin tarihidir. Ancak 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak mecburiyetindeyiz. Ders kitaplarından, filmlere, edebi eserlere kadar her mecrada 15 Temmuz’un işlenmesini teşvik etmeliyiz. İnşallah Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa inşallah geleceğimizi daha da sağlamlaştıracaktır. Ülkemiz adına bu dönüşümü mutlaka sağlamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

‘KÜRESEL GÜÇLER DEVLETÇİKLER İSTİYOR’

Konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın önemine dikkat çeken Milletvekili Külünk, “Küresel güçler dünyayı 500 küçük devletçiğe bölmek istiyorlar. Nasıl ki Yugoslavya’dan devletçikler çıkardılarsa, Suriye’de, Irak’ta da küçük devletçikler oluşturmak istiyorlar. Dünyanın her yerinde ortak bir kültür oluşturmak istiyorlar, Bu küresel güç, Amerika’nın da üzerinde ve bütün dünyayı yönlendirmek istiyor” diye konuştu.

ERDOĞAN’IN ÜÇ ANA UNSURU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın neden hedef alındığını da açıklayan Milletvekili Külünk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu üç ana unsur, onu küresel güçlerle karşı karşıya getirmiştir. Bu üç ana unsurdan birincisi Erdoğan’ın ‘one minute’ çıkışı, ikincisi ‘dolar değil, altın kullanın’ demesi ve üçüncüsü de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ söylemidir. Bu üç ana unsur büyük devletlerin çıkarlarına ters düştüğü için Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerine oyunlar oynanmaktadır. 15 Temmuzlar bitmedi. Daha çok 15 temmuzlar yaşayacağız. Ancak aziz Türk milleti bu oyunların başarılı olmasına asla izin vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK ANADOLU AKLI’

“15 Temmuzlardan sıyrılıp çıkmamızın en önemli unsuru, Türkiye’nin siyasal sisteminde yerli ve milli bir modelinin olmasıdır” diyen Milletvekili Külünk, şunları söyledi: “Bu modelin adı da başkanlık sistemidir. Başkanlık sistemi, 15 Temmuz’da sokaklar üzerinden devleti sahiplenme biçimimizin siyasal sistem olarak yerli ve milli dönüşümüdür. Büyük Anadolu Aklı ile insanlığın bizden beklediği adaleti, huzuru ve barış yeniden ortaya koymuş olacağız. Yeni Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda akıl galibiyetini keşfedemememiz halinde, fiziki galibiyetlerimizin hepsi kısa süreli olacaktır. Bugün Türk ve İslam ülkelerinin, bütün insanlığın tek umudu Türkiye’dir. Çünkü Türkler tarih boyunca yeryüzünün mümessil milleti ve devletlerinin kurucuları olmuşlardır.”

Yoğun ilginin olduğu konferansın ardından Milletvekili Külünk ve Başkan Genç, öğrencilerle sohbet etti. Konferansa Başkan Genç’in yanısıra OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Başkan Yardımcısı Alican Usta, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

milletvekili-metin-kulunk-samsunda-genclerle-bulustu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.