Milletvekili Karaaslan’dan kadir gecesi mesajı

Milletvekili Karaaslan’dan kadir gecesi mesajı
26.04.2022
39
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Kadir Gecesi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Gönül şehirlerimize güzellikler getiren on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e veda etmeye hazırlanırken bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi’ne erişmenin sevincini yaşıyoruz. Bizleri bir kez daha bu mübarek zaman dilimine kavuşturduğu için Rabb’imize sonsuz hamd olsun.

Ramazan-ı Şerif’in rahmet, mağfiret ve bereket ikliminde sahur ve iftar sofralarında bir araya geldiğimiz Samsun’lu hemşehrilerimizle ve vatandaşlarımızla bu kutlu vakitleri hakkıyla idrak etmenin gayreti içinde olduk, dayanışmanın ve paylaşmanın güzelliklerini millet olarak yaşadık.

İnancımızda ve kültürümüzde özel bir anlama sahip olan, toplum hayatını düzenleyen değerlerimizin yeniden hatırlanmasının vesilesi bu mübarek gecelerin kalplerimize inşirah getirmesi, sevgi, saygı, yardımlaşma, kardeşlik duygularımızı pekiştirmesi için dua ediyoruz.

Bu gecede yapılacak duaların; milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlığın huzur ve esenliğine vesile olmasını niyaz ediyor, mazlum coğrafyalarda yaşanan zulmün bir an önce sona ermesini diliyoruz. İsrail’in, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya ve insanlığın kadim şehri Kudüs’e yönelik barbarca tavrını ve mütecaviz eylemlerini şiddetli şekilde kınıyor, Türkiye olarak daima Filistin’in yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

İdrak ve ihya edeceğimiz Leyle-i Kadir’in selametinin aziz milletimizi, mazlum coğrafyaları ve tüm insanlığı kuşatmasını Yüce Mevla’mdan niyaz ediyor; sağlık içinde Ramazan Bayramı’na ulaşmamızı diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.