MHP’li Belediye başkanının istifası istendi

MHP’li Belediye başkanının istifası istendi
30.10.2021
A+
A-

Sosyal medyada “müstehcen” görüntüleri yayıldığı gerekçesiyle MHP yönetimi belediye başkanının istifasını istedi.

MHP kaset skandalı patlak verdi. Aksaray Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal’a ait olduğu öne sürülen ve sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası MHP yönetimi belediye başkanının istifa etmesini istedi.

Anadolu Ekspres’ten Harun Atalay’ın haberine göre Genel Merkez’in kararını Veyis Baysal’a MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen iletti. Çölkesen “Bu konuda partimiz genel merkezinin tavrı nettir” diyerek “Biz de kendisine partiden istifasını talep ettiğimizi söyledik. Bugün mesai bitimine kadar Yeşilova Belde Belediye Başkanı’nın partimizden istifa etmesini beklemekteyiz.

Neticede kendisi bağımsız belediye başkanı olarak devam edebilir. Partimizden istifa etmezse parti içi tüzüğümüz gereğince kendisini disiplin kuruluna sevk edeceğiz” diye konuştu. Odatv’ye konuşan Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal ise “Zamanı gelirse, istifa etmem gerekirse partimize zarar vermemek için istifa ederim. Bu benim şahsıma yapılan bir olay. Niye partim veya başkaları zor duruma düşsün” dedi. Baysal, görüntülerin sahte olduğunu söyleyerek “Videonun nasıl sızdığını bilmiyoruz. Ama bir kumpas söz konusu burada. Sizi bir dakikada alıp başkası yerine koyuyorlar, oradaki kişi ben değilim. Bir görüntülü görüşme de değil haliyle. Tamamıyla bir kumpastı” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.