Memleket beyaza büründü; okullar tatil edildi

Memleket beyaza büründü; okullar tatil edildi
10.01.2024
A+
A-

Memleket beyaza büründü; okullar tatil edildi

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası tüm ülkeyi etkisi altına almaya başladı. Trakya bölgesinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Edirne, Çanakkale ve Tekirdağ’ın bazı ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi.

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre Süleymanpaşa, Malkara, Muratlı, Ergene ve Hayrabolu ilçelerinde 10 Ocak Çarşamba günü resmi ve özel tüm okullarda eğitime bir gün ara ile Şarköy ilçesinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Memleket beyaza burundu okullar tatil edildi 2

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada Meteoroloji tahminleri neticesinde şehri etkisi altına alması beklenen kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.

Çanakkale Valiliği kenti etkisi altına alan kar ve olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Valilik açıklamasında şunları kaydetti:

“Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 10 Ocak 2024 Çarşamba günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün il genelinde hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır”

Memleket beyaza burundu okullar tatil edildi

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber