resim yükle

Mansur Yavaş açıkladı; Yeni Ulus geliyor 

Mansur Yavaş açıkladı; Yeni Ulus geliyor 
15.03.2024
A+
A-

Mansur Yavaş açıkladı; Yeni Ulus geliyor 

Nazlı ÖNGÖREN – Özün GÖRGÜLÜ/ANKARA-BHA

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis ve Komite Üyeleri ile Proje Toplantısı’na Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar katıldı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı’nda şöyle konuştu:  

“Ankara’nın Başkent olması hasebiyle Ankara’da kültürün, sanatın yaygınlaşması aynı zamanda Ankara’ya turist gelmesi. Bunu daha önce birçok toplantıda da söyledim. Ben Beypazarı’na turist getireceğim dediğin zaman belki birçok insan benimle alay etti. Var olan değerleri ortaya çıkaracağım ve getireceğim dedim. Gün gelecek çarşının içerisini siz gezemeyeceksiniz kalabalıktan dedim. Gerçekten daha sonra o kadar inançlı çalıştık ki anons yaptık. ‘Kent merkezine gelmeyin’ diye Beypazarı’nın yerlisine. Şimdi iddia ediyorum aynısını Ulus’ta da 2019’da aday olduğumda anlattığım zaman herkes ‘Niye gelsin ki, Ankara’da ne var?’ diyorlardı. Ben de bir de benim gözüme bakın. Bakın neler var diyordum. 

BHA HABER ICI 20 1

“Ulus’ta demografinin değişmesini istiyoruz” 

Ulus’un demografik yapısının değişmesini istediğini belirten Yavaş şöyle dedi:

“Ulus Meydanı’nı önümüzdeki iki üç gün içerisinde açıyoruz. Solda İş Bankası müze olarak geçti. Roma Hamamı da bizdeydi ancak Kültür Bakanlığı bizden geri aldı. Yapıp yapmadıklarını bilmiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait binaya EGO taşınıyor bu hafta. Yanındaki uzun binaya da iki Teknokent Sanayi Bakanı’nın imzasını bekliyor. Otuz esnaf odasını da oraya taşıyoruz. Ulus’ta demografinin değişmesini istiyoruz.” 

BHA HABER ICI 23

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber