resim yükle

Korona virüsü atlatanlara kötü haber!

Korona virüsü atlatanlara kötü haber!
24.04.2021
A+
A-

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, korona virüs geçiren bireyde bağışıklılığın istenilen seviyeye gelemediğini ifade etti.

Prof. Dr. Ceyhan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, koronavirüse yakalanan ve atlattıktan 2 ay sonra tekrar koronavirüse yakalanan kişiler olduğunu söyledi. Mutant virüsün de soru işaretlerini beraberinde getirdiğine vurgu yapan Prof. Dr. Ceyhan, mutant virüsten önce koronavirüsü atlatan kişilerin 6 ay korunduğunun görüldüğünü fakat mutant ile birlikte bağışıklık süresinin de azalmış olabildiğini söyledi.

Ceyhan, önlemler ile vakaların azalıyor gibi olduğunu fakat önlemlerin kaldırılması ya da gevşetilmesi halinde, bir süre içinde büyük patlama yaşanabileceğinden korktuğunu vurguladı. Tedbirlerin kaldırılmasının riski artıran yaklaşımlar olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ceyhan, günde 30 bin aşılama ile aşının etkisinin de görülemeyeceğini, önlemlerin daha da sıkılaşması ve halkın da bu önlemlere uyması gerektiğini söyledi. Ucunda ışığın görüldüğü tünelde olunduğunu da belirten Ceyhan, ne kadar erken toplumun yüzde 70-75’i aşılanırsa, salgından o zaman kurtulmanın önünün açılacağını söyledi. (Kamu Bülteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber