KOBİ’lere 3 milyar liralık destek hazır!

KOBİ’lere 3 milyar liralık destek hazır!
11.04.2019
A+
A-

İşletmelerin ve KOBİ’lerin elinin rahatlatacak yeni kredi desteği geliyor. Kredi Garanti Fonu’nca (KGF) sağlanacak kefalet desteğiyle ile birlikte 3 milyar lira tutarında kredi kullanılabilecek.

Milliyetin haberine göre, İşletme ve KOBİ’lerin daha hızlı büyümesi ve finansman erişimini kolaylaştırmak adına “İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı” (COSME) projesi Türkiye’de hayata geçiriliyor.

Sağlanacak kefalet desteği ile her bir KOBİ, 12 ayı ödemesiz dönem olmak üzere toplam 60 ay vade ile 1 milyon liraya kadar kredi kullanabilecek. KOBİ’ler COSME projesi için Akbank, Alternatif Bank, DenizBank, Garanti Bankası, Halkbank, İNG Bank, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, VakıfBank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası olmak üzere projeye dahil olan toplam 16 bankaya başvurabilecek. Bu proje kapsamında KOBİ’lere yaklaşık 3 milyar lira tutarında kredi kullandırılması bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.