resim yükle

Kırmızı ete ve süte zam

Kırmızı ete ve süte zam
22.09.2022
A+
A-

Artan maliyetleri ile birlikte kırmızı et ve süte zam yapılması kaçınılmaz duruma geldi. Ot ve mısır maliyetlerinde yaşanan artış ile birlikte önümüzdeki günlerde kırmızı et ve süt fiyatlarının artması bekleniyor.

Enflasyonda artış ve hayat pahalılığı kırmızı et ve süte zammın yolunu açtı. FOX Ana Haber’e konuşan Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı (TÜSEDAD) Sencer Solakoğlu süt ineklerinin kesilmesinin üreticiyi olumsuz etkilediğini ve kırmızı et ile süte yeniden zam gelebileceğini belirtti. Ot ve mısır maliyetlerinin 400, 500 TL’den 1.200, 1.500 TL bandına çıkmasıyla üretici zamlarının kaçınılmaz olduğu belirtildi. Kasaplarda kıymanın kilosu 160 TL’ye satılıyor, bazı zincir marketler ile beraber lüks kasaplarda bu fiyatlar kıymanın kilosunda 200 liraya çıkıyor. Dana kuşbaşının ortalama fiyatı ise 170-180 TL bandında seyrediyor.

(kamubulteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber