Kılıçdaroğlu’na Sert Çıkış!

Kılıçdaroğlu’na Sert Çıkış!

Başbakan Yardımcısı olduktan sonra ilk kez memleketine gelen Nurettin Canikli, Ordu-Giresun Havaalanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bir soru üzerine başkanlık konusuna da değinen Başbakan Yardımcısı Canikli, “Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Başkanlık ancak kan dökülerek gelir’ anlamına gelen açıklamasına gelince onun kararını verecek olan millettir. Kılıçdaroğlu’nun ya da bir başkasının bunu ne engellemesi mümkün ne de bu şekilde bir yöntemle geciktirmesi ya da korkutması mümkün” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN CÜMLELERİ DİKTATÖR CÜMLELERİ”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının hiçbir şekilde demokratik bir hukuk devleti ve uygulaması mantığıyla bağdaşmadığını kaydeden Canikli şunları söyledi:

“Böyle bir mantık ve anlayış sadece totaliter ve faşist rejimlerde diktatör kişiler tarafından ifade edilebilecek cümlelerdir. Konuştuğumuz tabi bir sistem sorunudur, onun da kararını millet adına önce TBMM karar verir, daha sonra milletimizin de onayını aldıktan sonra böyle bir kararın karşısında kimse duramaz.

Bu karar uygulanır ve milletimizin takdir ettiği sistem hayata geçirilir. Herkeste buna kuzu kuzu uymak zorundadır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu konudaki açıklamaları gerçekten talihsizliktir. ”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.