resim yükle

Kaymak: Samsun Üniversitesi Uluslararası alanda ilk başarısını ‘En İyi Takım Ruhu’ ile elde etti

Kaymak: Samsun Üniversitesi Uluslararası alanda ilk başarısını ‘En İyi Takım Ruhu’ ile elde etti
04.07.2019
120
A+
A-

Vali Osman Kaymak, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve ABD’de düzenlenen üniversitelerarası IREC yarışmasında ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülünü alan roket takımını kabul etti.

Ziyarette Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Dr. Melahat Cihan yaptığı konuşmasında, “22 Haziran 2019 tarihinde Amerika’da düzenlenen üniversitelerarası IREC yarışmasında 102 takım arasından ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülünü kazandık. Roketimiz 3,30 metre uzunluğunda ve 30 bin fite çıkabilme özelliğine sahip. Takımımızla birlikte başarılı bir fırlatma gerçekleştirdik.” dedi.

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın yaptığı konuşmasında, “Buradaki gençleri entegre etmek suretiyle havacılık ve savunma sanayisinde Samsun’u söz sahibi hale getirmeye çalışıyoruz. Bu şekilde hem şehrimize hem de ülkemize katkı sağlamayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Samsun Üniversitesinin uluslararası alanda ilk başarısını görmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Türkiye’den Amerika’ya gitmek ve oradan ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülünü almak Türkiye, Samsun ve Üniversitemiz için büyük bir onurdur. Yılmadan çalışarak büyük başarı elde etmişlerdir. Türkiye’nin savunma sanayisinin bu bilimsel çalışmalarla çok daha iyi yerlere gelmesini temenni ediyoruz. Türkiye’nin 2023 ve 2053 gibi büyük hedefleri var. Bu anlamda arkadaşlarımız bizlere umut veriyor. Bu çalışmaları yapan arkadaşlar ileride büyük projelerde yer alacaklarını umut ediyorum. Hem kendileri, hem de ülkemiz için güzel sonuçlar ortaya koyacaklardır. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Valimiz Sayın Osman Kaymak, ‘En İyi Takım Ruhu’ ödülünü alarak başarı gösteren roket takımını teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber