resim yükle

Karaaslan: Samsun’da afetin yaraları sarılıyor

Karaaslan: Samsun’da afetin yaraları sarılıyor
23.06.2019
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun’un Terme, Ondokuz Mayıs, Çarşamba, Canik ve İlkadım ilçelerini etkileyen şiddetli sağanak yağışın ardından yaşanan taşkın ve sel hakkında açıklamalarda bulundu.

“Samsun Büyükşehir Belediye’miz, İlçe Belediyelerimiz ve AFAD ekipleri aşırı yağıştan etkilenen ilçelerimizde olayın meydana geldiği ilk andan itibaren seferberlik halinde çalışmalarını sürdürüyor.” diyen Karaaslan, “Etkili olan şiddetli sağanak yağışın sele dönüşmesi ve derelerin taşması sonucu ev, iş yeri ve tarım arazilerinin sular altında kaldığı afeti yaşayan tüm hemşehrilerimize öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Maddi zararın oluştuğu olayda tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır. Samsun Valiliği’miz, Samsun Büyükşehir Belediye’miz, İlçe Belediyeleri’mizin ekipleri ile AFAD sahada tüm imkânlarıyla, afetin yaralarını sarabilmek için koordineli bir şekilde ve titizlikle çalışmaya devam ediyor. İlgili Bakanlıklarımızla iletişim halindeyiz ve konuyu tüm detaylarıyla yakından takip ediyoruz. Özellikle Terme ilçemizde Sakarlı ve Miliç Mahalleleri arasından geçen Miliç Deresi’nin taşmasıyla durum daha da ağırlaştı. Aşırı yağışlar bazı bölgelerimizde selin yanı sıra heyelana neden oldu. Yoğun yağışlar nedeniyle metrekareye 150 kilogram yağmurun düştüğü Terme ilçemizde ev ve işyerleri ile kırsalda 50 bin dekar arazide zarar oluştu. Tüm ekipler, aşırı yağıştan etkilenen bölgelerde hayatın normale dönmesi için tüm imkânları seferber ederek gayretle çalışıyor. İnşallah en kısa sürede, vatandaşlarımızın zararı giderilecek, yaralar sarılacak.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber