Karaaslan: Eğitimde yeni müjdeler Samsun’a hayırlı olsun

Karaaslan: Eğitimde yeni müjdeler Samsun’a hayırlı olsun
25.03.2022
31
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Samsun programına ve açıkladığı büyük yatırım müjdelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i Samsun’da misafir etmekten duydukları memnuniyeti ifade eden Karaaslan, “Sn. Bakanımız, Samsun heyeti olarak geçtiğimiz günlerde Bakanlıkta gerçekleştirdiğimiz ziyarette, en kısa sürede şehrimize geleceğini belirtmişti. İl Değerlendirme Toplantımızı Sn. Bakanımızın katılımıyla şehrimizde gerçekleştirdik.

Toplantıda, ilimiz genelinde ve ilçelerimizdeki eğitim yatırımlarını, eğitimde niteliğin artırılmasına yönelik yeni çalışmaları detaylı şekilde değerlendirdik. Sn. Bakanımız dünkü programı kapsamında Samsun’umuza çok önemli müjdeler verdi. Bu müjdeler şehrimizde büyük mutluluk ve heyecanla karşılandı. Milli Eğitim Bakanlığımızın Samsun’a yatırım bütçesinin yaklaşık 200 milyon liradan 1 milyar 324 milyona çıkarılması kararı alındı, bütçeden Samsun’a ayrılan payın artırılması ve yeni yatırımların hayata geçirilmesiyle şehrimiz eğitimde çok daha ileri noktaya ulaşacaktır. Samsun’umuzda 43 olan anaokulu sayısı 36 yeni anaokuluyla 79’a çıkarılacak, bunların 6’sı Özel Eğitim Anaokulu olarak hizmet verecektir.

Toplantıda aldığımız kararlardan biri de Samsun’umuza yeni bir Özel Eğitim Kampüsü yapılması kararıdır. Bununla birlikte Sn. Bakanımız ilimizdeki mevcut okullarımızın güçlendirileceğini, 9 yeni ilkokul ve ortaokulun şehrimize kazandırılacağını açıkladı. Bir diğer önemli karar da köy okullarının rehabilitasyonu ve yeniden eğitim-öğretime kazandırılmasıyla ilgili projenin pilot şehir olarak Samsun’umuzdan başlamasıdır. Proje ile, köy okullarında yapılacak fizibilite çalışmasının ardından mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre halk eğitim merkezi, anaokulu, kütüphane, kısacası buraların yaşayan bir mekan olarak halkımızın hizmetine sunulmasıyla ilgili çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca Bafra ilçemize yeni eğitim kampüsü yapılmasıyla ilgili süreci de Bakanlığımız yakından takip etmektedir. Bu müjdeler şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Eğitimin AK Parti hükümetinin öncelik verdiği alanlardan biri olduğunu belirten Karaaslan, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizi üzerinde yükseltmeye söz verdiğimiz dört sütundan ilkinin eğitim olduğunu açıklamıştık, AK Parti olarak son 20 yılda bütçede en büyük payı eğitime ayırdık ve bu alanda çok önemli eserleri ve hizmetleri şehirlerimize ve ülkemize kazandırdık. Bu vizyonu ortaya koyan Sn. Cumhurbaşkanımıza ve şehrimize müjdelerle gelen Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer’e teşekkürlerimi iletiyorum.” açıklamasında bulundu.

Karaaslan ayrıca dün açılışı gerçekleştirilen Canik Cahit Zarifoğlu İlkokulu ile ilgili, “Açılışını yaptığımız, en iyi imkânlarla donatılan sınıflarıyla, Konferans Salonu’yla, Kütüphanesi’yle, Akıl ve Zekâ Oyunları Sınıfı’yla öğrencilerimizin en iyi yetişmesine ve kendilerini geliştirmesine olanak sağlayacak. Cahit Zarifoğlu İlkokulumuzun şehrimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.