resim yükle

Kalecik’e Ankara Kent Konseyi desteği

Kalecik’e Ankara Kent Konseyi desteği
02.06.2024
A+
A-

Kalecik’e Ankara Kent Konseyi desteği

Ankara-BHA

Ankara Kent Konseyi (AKK) Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, beraberindeki heyet ile ilçe belediyelerine ziyaretlerini sürdürüyor.

akk kaleci2 1717305957

Kalecik Belediyesi’ne ziyaret

Halil İbrahim Yılmaz ve beraberindekiler son olarak Kalecik Belediye Başkanı Satılmış Karakoç’a konuk oldu.

Yılmaz, ziyarette hem Ankara Kent Konseyi’nin çalışmalarını anlattı hem de 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen Karakoç’u tebrik ederek başarı diledi.

YILMAZ: HER DESTEĞİ VERECEĞİZ

Kalecik’in değerlerinden söz eden AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ilçenin gelişmesi ve tanıtılması için Ankara Kent Konseyi olarak her türlü desteği sunacaklarını belirtti.

Halil İbrahim Yılmaz“Ankara’daki turizm çalışmaları Gordion ve Arslanhane Camisi’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesi ile anlam kazandı. Kalecik de Ankara’nın önemli bir ilçesi ve potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

 

Karakoç: Siyaset değil hizmet

Kalecik Belediye Başkanı Satılmış Karakoç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçenin özellikle coğrafi işaretli ürünlerine sahip çıkacaklarını söyledi.

Siyaset değil Kalecik’te doğru belediyecilik yapacaklarını kaydeden Karakoç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın uyguladığı belediyecilik yöntemini Kalecik’te de hayata geçirdiklerini ifade etti.

Karakoç, güzel projeler yapmak istediklerini vurguladı.

 

Kalecik’in değerleri

Ankara Kent Konseyi heyetine ilçeyi gezdiren Satılmış Karakoç, Kalecik’in tarihi önemini ve ilçenin değerlerini anlattı.

“Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi”nin yürütüldüğü Kalecik, Başkent Ankara’nın tarımsal üretim üslerinden biri.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.