Kadınlarda idrar kaçırma sosyal problemdir

Kadınlarda idrar kaçırma sosyal problemdir
28.03.2019
A+
A-

Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Alper Tuğlu, İdrar kaçırmanın normal bir durum olmadığını, hastalık olduğunu belirterek, böbrek hastalığı başta olmak üzere bir çok hastalığın öncüsü olabileceğini söyledi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Alper Tuğlu, “İdrar kaçırma, her türlü kontrol edilemeyen ve istenmeyen idrar tutamama durumudur. İdrar kaçırma hastalığının birçok sebebi bulunabilir. Ve idrar kaçırmanın da her hastalıkta olduğu gibi de tedavisi vardır. Fakat insanlar kültürel nedenlerden dolayı doktora bu durumlarını anlatmaktan çekinirler.En sık görülen iki tipi stres (öksürük, hapşırma gibi) ve sıkışma tipi idrar kaçırmadır. “dedi.

İDRAR KAÇIRMANIN SEBEPLERİ
Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Alper Tuğlu, İdrar kaçırmanın sebepleri içerisinde genellikle çok sayıda doğum yapmak, zor doğum öyküsü olması, iri bebek doğurmak, obezite , Kronik akciğer hastalıkları ve astım gibi sürekli öksürükle seyreden hastalıklar sayılabilir. Ama bunun yanı sıra şeker hastalığı, hipertansiyon ve nörolojik hastalıklarada eşlik edebilir.

İdrar kaçırma tipine göre değişiklik olmakla birlikte ilaç veya cerrahi metodlara başvurulabilir. Ayrıca elektiriksel, manyetik akımlar, lazer, enjeksiyonlar ve kök hücre tedavisiyle de tedavi edilebilir.” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber