resim yükle

İYİ Parti’de yaprak dökümü! Milletvekili Seyithan İzsiz istifa etti

İYİ Parti’de yaprak dökümü! Milletvekili Seyithan İzsiz istifa etti
14.06.2024
A+
A-

İYİ Parti İstanbul Milletvekili, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Açıklamasında, kendisine bu görevi layık gören İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ve tüm parti yöneticilerine teşekkür etti.

Milletvekili, 2023 Genel Seçimleri’nde İYİ Parti yöneticileri tarafından İstanbul Milletvekili olarak seçildiğini belirterek, siyasetteki makamların vatandaşlara hizmet için olduğunu vurguladı. Açıklamasında, siyasetin ve siyasetçinin halkın dertlerini yakından bilen ve bu sorunlara çözüm üreten bir yapıda olması gerektiğini ifade etti.

Ancak İYİ Parti’nin kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığını üzüntüyle belirten milletvekili, genel seçim süreci, sonrasındaki kongre ve yerel seçim süreci ile ilgili eleştirilerde bulundu. Partinin yapılanmasının, kuruluş amaçlarından saptığını ifade etti.

Milletvekili, “Sözümün, tavrımın ve ilkelerimin partiyle artık bağdaşmadığını üzülerek ifade etmek isterim” diyerek, İYİ Parti ile olan siyasi birlikteliğini sonlandırdığını duyurdu. Açıklamasında, partinin geleceği için iyimser dileklerde bulunarak, Hz. Mevlana’nın “Her gün yeniden doğmak gerekmektedir” sözünü hatırlattı.

İstifası sonrası, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışıyla milletvekilliği görevine devam edeceğini belirten milletvekili, milletin dertlerine derman olmak için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber