İYİ Parti’de kongre süreci başladı

İYİ Parti’de kongre süreci başladı
09.10.2022
A+
A-

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, GİK tarafından kongre kararı alınması üzerine Samsun olarak kongre tarihlerinin kendilerine bildirilmesini beklediklerini söyledi.

İYİ Parti, Eylül 2023 tarihinden önce yapması gereken kongresini seçim takvimini gözeterek ekim ayında başlatma kararı aldı. İYİ Parti GİK kongre gündemiyle toplandı. Toplantıda olağan kongre sürecinin başlatılması kararı alındı.

Kongre kararı alınmasının ardından Samsun ‘da gözler İl Başkanı Hasan Aksoy’a çevrildi. İl Başkanı Aksoy, Türkiye’nin en kritik seçimlerinden birine hazırlandığını ve ülke tarihinin en önemli seçimlerinden birinin yaşanmadan önce parti teşkilatlarını canlı ve diri tutmak için kongre kararı alındığını kaydederek, “Kongre kararı alınmasının ardından il teşkilatı olarak kongre hazırlıklarımızı tamamladık. Genel merkezimiz tarafından Samsun’un kongre takvimini bize bildirmesini bekliyoruz. Takvimin netleşmesinin ardından takvime göre önce ilçelerimiz, ardından ise il kongremizi tamamlayacağız” dedi.

TAVSİYE KARARI ALINDI
Yaklaşan seçimlerde milletvekili adayı olmayı düşünen partililerin ilçe ve il yönetimlerine aday olmamaları yönünde tavsiye kararı olduğunu vurgulayan Aksoy, “2018 seçimlerinde 50’ye yakın il-ilçe başkanı ve yöneticisi milletvekili adayı olmak için istifa etti. Seçim sürecinde teşkilatlarda tekrar yaşanacak böyle bir boşluk doğmaması için bu tavsiye kararı alınmıştır “diye konuştu.

(hedefhalk)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.