İYİ Parti’de Erhan Usta Polemiği!

İYİ Parti’de Erhan Usta Polemiği!
24.09.2020
341
A+
A-
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Kurultay sonrası katıldığı televizyon programında İYİ Parti’ye geçen Erhan Usta’yı eleştiren Adana Milletvekili İsmail Koncuk’a karşı sert açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy yaptığı açıklamada; “İsmail Koncuk’un kurultay ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta ile ilgili açıklamaları özellikle İYİ Parti Samsun teşkilatlarımızı ve tüm partililerimizi ziyadesiyle üzmüş ve yaralamıştır.” dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy yaptığı açıklama şu şekilde:

Tam bir demokrasi şölenine sahne olan kurultayımız artık geride kalmış, Genel Merkez organlarımız delegelerin hür iradeleriyle belirlenmiştir.

 

Milletvekili ve parti üst düzey yöneticilerimizin kurultay sonuçları üzerinden özellikle basın ve sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar, her geçen gün yükselen İYİ Parti’mize büyük zarar vermektedir.

 

Kendisi Genel İdare Üyeliğine aday olmayan Adana Milletvekilimiz Sayın İsmail Koncuk’un kurultay ve Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta ile ilgili açıklamaları özellikle İYİ Parti Samsun teşkilatlarımızı ve tüm partililerimizi ziyadesiyle üzmüş ve yaralamıştır.

 

Halk TV’de yayınlanan programa telefonla bağlanan Sayın Koncuk, Sayın Erhan Usta’nın mecliste Grup Başkanvekilliği görevine gelmesi konusundaki soruya cevap verirken “bizim emek veren  arkadaşlarımız var” diyerek, kurultay tartışmalarını adeta meclise taşımıştır. 

 

Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta, Genel Başkanımız ve tüm partililerimiz tarafından kucaklanırken ve önemli görevlere layık görülürken, Sayın Koncuk tarafından yapılan nezaketsiz açıklamalar asla kabul edilemez. 

 

Siyasetle ilgilenenler bilir ki partilerin Grup Başkanvekilleri Genel Başkanların TBMM’deki en yakın çalışma arkadaşlarıdır. Bu göreve gelmeleri de Genel Başkanların iradesi doğrultusunda şekillenir. Daha henüz tevdi edilmiş bir görev ortada yokken, partimizde herkesin kucakladığı Sayın Erhan Usta’nın önünün kesilmeye çalışılması en hafif tabiriyle hazımsızlıktır, haksızlıktır ve Genel Başkanımızın tasarruflarını tartışmaya açmaktır. Genel Başkanımızın ve kurultayımızın iradesinin ima yoluyla da olsa tartışmaya açılmasını kınıyor ve şiddetle reddediyoruz.

 

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in partide veya TBMM’deki tasarruflarının Samsun Milletvekilimiz Sayın Erhan Usta üzerinden tartışmaya açılması ve ulu orta konuşulması, aynı zamanda İYİ Parti Ailesi arasında da büyük bir hayal kırıklığına ve infiale yol açmıştır.

 

Sayın Koncuk ile birlikte Milletvekillerimizi ve parti yöneticilerimizi akli selime ve sağduyulu hareket etmeye çağırıyoruz. Bu tür sakinleştirici, yapıcı ve yol gösterici tavırları kendilerinden beklerdik ama kendilerini sosyal medya ve basın üzerinden yapılan tartışmalara son vermeye çağırıyoruz. 

 

Genel Başkanımızın bütün tasarruflarının ve Büyük Kurultay delegelerimizin iradesinin sonuna kadar arkasında olduğumuzu açık ve net bir şekilde ifade ediyoruz.

 

Kurultayımız sonucunda Genel Merkez organlarına seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.