İşte Erdoğan’ın bahsettiği sürtük!

İşte Erdoğan’ın bahsettiği sürtük!
05.06.2022
318
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi isyanındaki provokatörler hakkındaki sözlerini tüm vatandaşlara söylenmiş gibi servis etmeye çalışsa da, kamuoyu neyin ne olduğunu unutmadı. Özellikle eylemler sırasında halka para dağıtarak örgütlemeye çalışan provokatör tekrar akıllara geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gezi parkı eylemcileriyle ilgili sert sözler kullanan Erdoğan, “Tarihimize ‘Gezi Olayları’ adıyla bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9. yılındayız. Olaylar, Gezi Parkı’ndaki bir kaç ağacın kesildiği iddiasıyla alevlendirilmişti. Düşünün, Dolmabahçe Cami’nin içinde bu eşkıyalar bu teröristler caminin içini pislemişti. Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Gezi olaylarının arkasında hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar ancak terör sevicilerle beraber.” demişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.