İşte AK Parti’de 3’üncü döneme takılan isimler

İşte AK Parti’de 3’üncü döneme takılan isimler
20.05.2022
153
A+
A-

Türkiye’de 2023 seçimleri için geri sayım sürerken AK Parti kulislerini hareketlendirecek “AK Parti tüzüğüne göre bir daha milletvekili olmaması gereken isimler” listesi yayınlandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında AK Parti’nin tüzüğünü hatırlatarak “üçüncü dönemi biten” isimleri sıraladı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısı nda AK Parti’nin üç dönem kuralını hatırlatarak “üçüncü dönemini” tamamlayan isimleri aktardı. AK Parti’nin parti tüzüğünün 132’nci maddesini hatırlatan Pehlivan; “Sadece Ali İhsan Yavuz mu, değil. AK Parti tüzüğüne uyulursa 50’den fazla milletvekili önümüzdeki seçimde aday gösterilmemeli.” değerlendirmesini yaptı.

Pehlivan, aday gösterilmemesi gereken örnek isimleri sıralarken “AK Parti kulislerinde bir kez daha “tüzük yine esneyecek” diye konuşuluyor.” ifadelerini kullandı. Pehlivan’ın sıraladığı isimler şöyle:

TBMM Başkanı Mustafa Şentop.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş.

Eski Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç.

Eski AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı.

Eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan.

Pehlivan sözlerini; “Özetle “sürekli genç ve yenilenen bir partiyiz” iddiasıyla konulan tüzükteki o madde, artık fazlasıyla kadük oldu.” diyerek sürdürdü.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.