resim yükle

İlkem’de Tatil Yok

İlkem’de Tatil Yok
18.11.2022
A+
A-

İlkadım Belediyesi Etüt ve Eğitim Merkezi, (İLKEM) Liselere giriş sınavına (LGS) hazırlanan öğrenciler için yarıyıl tatilinde de çalışmalara ara vermiyor.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlkadım İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile birlikte gelecek nesillere hizmet veren İLKEM ilk dönem tatili dolayısıyla hızlandırılmış LGS Eğitim kampı düzenledi. 4 farklı şube ile 61 farklı mahalleye hizmet veren merkez de öğrenciler hayallerindeki okullara koşuyorlar.

Yaşardoğu,Derebahçe,Kılıçdede ve Kadifekale İLKEM Etüt Eğitim Merkezlerinde LGS hazırlık öğrencileri için yarı yıl tatil arasında 5 günlük hızlandırılmış eğitim kampına 230 öğrenci katıldı. Farklı mahallelerden ve farklı okullardan katılım gösteren öğrenciler sosyal ve kültürel etkinliklerle birlikte hem eğlendi hem de öğrendiler.

“Yoğun tempo ile devam ediyoruz”

İlk dönem tatilini sınavlara hazırlanan öğrenciler için bir fırsat olarak gördüklerini dile getiren İLKEM Etüt Eğitim Merkezi Koordinatörü Davut Öz, “Özellikle Liseler Giriş Sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için hızlandırılmış bir eğitim programı uyguladık. Geçen yıl Türkiye geneli derecesi yapan öğrencilerimiz yüzde 86 Nitelikli okullara yerleşme oranı ile öğrenci ve velilerimizin bu yıl sınav hazırlık kurslar içinde tercih sebebi olduk. Yoğunlaştırılmış eğitim kamp programımızda farklı kaynaklardan deneme sınavları, birebir soru çözüm saatleri, özel ilgi ve alaka ile öğrencilerimizin hedefe kilitlenmeleri noktasında gayret gösterdik. Öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutarak onları kazanacakları liselere dönük bilgilendirmelerle çok sayıda soru ve deneme çözmelerini sağlayarak yoğun bir tempoda ders çalışmalarını sağladık” dedi.

“Yavrularımıza zihin açıklığı diliyorum”

Sınav maratonunun uzun ve yorucu bir yol olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Ülkemizde son yıllarda çok başarılı gençlerin kendini gösterdiğini belirterek,imkan ve fırsat verildiğinde çocuklarımızın neler başarabileceğini gururla takip ediyoruz. Ülkemizin istikbali, yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın hayatın her alanında olduğu gibi LGS’de de başarılı olması en büyük temennimiz. Fakat sonuç ne olursa olsun her bir evladımız bizim yanımızda çok ayrı bir yere sahip. Yüce Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın. Hepsine ayrı ayrı zihin açıklığı diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber