İlkadım’da fidan dikim etkinliği yapıldı

İlkadım’da fidan dikim etkinliği yapıldı
26.10.2021
A+
A-

İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Adem Yıldırım yakın zamanda ülkemizde yaşanan orman yangınlarına dikkat çekmek için yaptığı fidan dikim etkinliğine Tepecik Mahallesi’nde bulunan 100.Yıl Milli Mücadele Ortaokulu ile devam ettiriyor.

Her Fidan, Bir Nefes’ sloganıyla yapılan fidan dikme etkinliklerine geleceğin teminatı olan çocuklarımızın eğitim yuvaları ile devam ettiklerini aktaran İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Adem Yıldırım;” Minik öğrencilerimizle birlikte bu fidanları doğaya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizle birlikte okul bahçemize diktiğimiz her bir fidanla, geleceğimiz için bin umut yeşertmek istiyoruz. Hedefimiz, çevremizi güzelleştirerek yaşam kalitemizi arttıran, dünyamızın nefes almasını sağlayan, canlılar için hayati öneme sahip olan ağaçları korumak ve ağaç varlığımızı arttırarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için dikim etkinliklerimize devam edeceğiz. Geleceğe dönük her çalışmamızda katkı ve emeklerini esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Fidan dikim etkinliği sonrası Tepecik 100.Yıl Milli Mücadele Ortaokulu Müdürü Gökhan Ömür Özsoy ise; Bu etkinlik ile öğrencilerimizde tabiatı koruma bilinci oluşturmak istedik. Ağaç dikmek kadar öğrencilerimizi doğa dostu bireyler olarak yetiştirmenin önemine de dikkat çekiyoruz. Çocuklarımızda tabiatı koruma, iyileştirme ve tabiatla birlikte yaşama bilinci geliştirilmeli. Gelecekte daha güzel, daha yeşil, daha yaşanabilir dünyaları olsun istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Programın sonunda Tepecik 100.Yıl Milli Mücadele Ortaokulu Müdürü Gökhan Ömür Özsoy ve Okul Aile Birliği yönetimi İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Adem Yıldırım’a teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber