resim yükle

İlkadım’da 3 gün boyunca sürecek olan eğitim semineri başladı

İlkadım’da 3 gün boyunca sürecek olan eğitim semineri başladı
28.07.2022
A+
A-

Belediye Başkanları Birliği ve İlkadım Belediyesi işbirliğinde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü çalışmaları kapsamında, belediye personeline hizmet içi eğitim seminer programları başladı.Seminerde konuşan Başkan Demirtaş,” Düzenlemiş olduğumuz seminerden çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Gerek çalışanlarımız, gerekse yönetici arkadaşlarımız vatandaşımıza daha iyi hizmet verme adına bilgilerini güncellemiş olacaklar” dedi.

“En önemli yatırım insana olan yatırımdır”

İlkadım Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda başlayan seminer programına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, K.Maraş Afşin İlçesi eski Tanır Belediye Başkanı Ali Özturan,Belediye Başkanları Birliği Eğitim Kamu Başkanı eski Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım ve belediye personeli katılım sağladı. Seminer saygı duruşunun akabinde okunan İstiklal Marşı ile start aldı. Katılımcılara ilk olarak seslenen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlediğimiz eğitim seminere katılan tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum.  En önemli yatırım insan yapılan yatırımın bilincindeyiz. Belediye olarak en büyük sıkıntı çektiğimiz konulardan birisi arkadaşlarımızın yeterli donanıma sahip olmamasıyla karşımıza gelen olaylar. Sorumluluk alanında olsun olmasın, vatandaşlarımız ilk önce belediyelerin kapısını çalıyor. Bizler de onların talep ve isteklerini alıp kendi sorumluluğumuzla ilgili kısımlarını çözüp, diğer kurumlarla ilgili olanları da kurumlara iletiyoruz.3 gün boyunca sürecek olan semineri bir fırsat olarak çalışanlarımıza sunuyoruz. Burada eğitimini alan mesai arkadaşlarımızda hem kendilerine hemde belediyemize büyük katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.Ben ikinci dönem belediye başkanlığı yapmış olmama rağmen yerel yönetimlerde bu bilgi donanımı noktasında yeterli bir sevide olmadığını görüyorum. İşi iyi bilen arkadaşlarımız var ama bilgi eksikliği olan arkadaşın yüküde onlara kalıyor. Arzu ettiğimiz olay ise işi bilen arkadaşlarımızın kendini konularla yenilemesi, bilmeyenlerin ise bilgiyle öğrenerek buradan ayrılmasını istiyoruz” dedi.

“Kaldırım;Tekrarda fayda vardır”

Ben buradaki tüm katılımcılara öncelikle Belediye Başkanları Birliği ile kısa bir bilgi vererek istiyorum diyen Belediye Başkanları Birliği Kamu Başkanı eski Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım,”2012 yılında Ankara da 8 eski belediye başkanı bir araya geldik. Tecrübelerimizi aktarmak adına yerel yönetimler derneği kuralım derken, Türkiye de olmayan Belediye Başkanları Birliğini oluşturduk.10 yıl sonra iki bin yüze yakın belediye başkanı üyemiz var. Bunlardan 950’si mevcut belediye başkanı, diğerleri de daha önceki belediye başkanları. Yönetimimizi ise Türkiye genelinde aldığı oy oranına göre oluşturduk. Şuan sizlere bu seminer imkanını veren Belediye Başkanımız Sn Necattin Demirtaş’ı ise Genel Başkan Yardımcısı olarak yönetimde yerini aldı. Yılda 2 defa geniş kapsamlı eğitim programı yapan birliğimizi amacı atalarımızın dediği gibi “Tekrarda Fayda Vardır” yola çıkarak yerel yönetimlerde hizmet veren çalışanlarımızın bilgi ve tecrübelerini geliştirmesidir.Bu programın yapımında bizler destek veren Genel Başkan Yardımcımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

 “Özturan;Kafadaki sorular cevaplanmış olacak”

Konu başlıklarını baktığımda seminere davet edilen uzman isimler ile burada verilen seminerin yerel yönetimlerin çalışma sistemleri ile ilgili ihtiyacı olan konular hakkında katılımcıları  bilgilendirmesini hizmet kalitesinin artıracağını söyleyen Kahraman Maraş Afşin İlçesi eski Tanır,”Belediye Başkanı Ali Özturan,” Bütçeden idari konulara kadar, düzenlenen seminerin tüm yerel yönetimler için önem arz ettiği kanaatindeyim. Gerek çalışanlarımız, gerekse idari kadrodaki sorumlu arkadaşlarımız bu seminerden kafalarındaki soruları cevaplamış olarak döneceklerdir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Farklı konularda aynı gün içinde 5 saatlik eğitim semineri”

Konuşmaların ardında 3 gün boyunca sürecek olan seminerin ilk günü, İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü,Yerel Yönetim Uzmanı Mustafa Dönmez” Belediye Mevzuatı 5393 sayılı Belediye Kanunu,5216 Büyükşehir Belediye Kanunu”, İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü İktisat Müfettişi Mehmet Cemal Özyardımcı “İhale Mevzuatı,4734 İhale Kanunu,4735 İhale Sözleşmeleri”, PTT Müdürü,Polis Akademisi Halkla İlişkiler Eğitmeni Tarık Şahım “Yönetişim ve Sorun Çözme Teknikleri” konulu eğitimi verdi. İkinci günün de ise “2886 Devlet İhale Kanunu”,Kamu Harcamaları, Memur sorumluluğu ve yetkileri, Memur ve İş Kanunu,Görevde Yükselme,Disiplin İşlemleri,Kurum hizmet kalitesinin iyileştirilmesi, Sorunlar ve çözüm teknikleri üzerine belirli aralıklarda 5 saatlik eğitim semineri verildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber