İlkadım Belediyesi Denetimleri Artırmaya Devam Ediyor

İlkadım Belediyesi Denetimleri Artırmaya Devam Ediyor

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri polis ile iş birliği içerisinde Pazar yerlerindeki denetimlerini arttırıyor.

COVİD-19 mücadelesi kapsamında alınan tedbirlerle ilgili vatandaşların en çok bir araya geldiği yerlerden biri olan semt pazarları İlkadım Belediyesi Zabıta ekiplerince sıkı denetim altında. Polis ile iş birliği içerisinde yürütülen denetim çalışmalarında halkın sağlığının korunması amacı ile tüm tedbirler titizlikle takip ediliyor. Pazar yerlerinin giriş-çıkışlarının düzenlenerek belirli noktalardan giriş-çıkışa izin veren ekipler bu noktalarda vatandaşı bilgilendiriyor.

MASKE VE ELDİVEN OLMADAN PAZARA GİRİŞ YASAK

Hem esnafın hem de vatandaşın korona virüsten korunması amacı ile alınan tedbirler kapsamında Pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarında nöbet tutan İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Pazar girişlerinde maske ve eldiveni olmayan vatandaş ve esnaflara maske ve eldiven dağıttı. Pazarcı esnafı ve vatandaşın ateş ölçümünü de yapan ekipler sosyal mesafe kuralı, maske ve eldiven zorunluluğu, Pazar yerinin düzenlenmesi ve sebze ve meyvelerin seçilmeden alınması kurallarını halka hatırlatırken bu kurallara uyulması konusunda da esnafı uyardı.

DEMİRTAŞ; “HAYATIN AKIŞINI TEDBİRLERİ UYGULAYARAK SAĞLAMALIYIZ”

“Ülkemizin yaşadığı bu zor zamanları atlatabilmek ve bu zor süreçte hayatın akışını sağlayabilmek için tedbirleri sıkı bir biçimde uygulamalıyız” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Şu an hem dünya hem de ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Bu süreci yaşarken bir yandan da hayatın akışı devam ediyor. Bu akış içerisinde hepimizin önceliği mecbur olmadıkça evden çıkmamamız. Ama temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için semt pazarları büyük önem arz ediyor. Bu nedenle Pazar yerlerimizdeki tedbirleri büyük bir disiplin içerisinde sürdürüyoruz. Zabıta Müdürlüğümüz her an görevinin başında bulunarak özverili çalışmalarını sürdürüyorlar. Buralarda hem halkımızın hem de esnaf kardeşlerimizin korunmaları çok önemli. Ekiplerimiz polis iş birliğinde kurallara uyulmasını sağlamanın dışında pazara gelen vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın vücut ısılarını sürekli kontrol ediyorlar. Başarılı çalışmalarını sürdüren zabıta ekiplerimize ve kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber