İçişleri Bakanı Soylu: İstinaf ve Yargıtay onayladığı anda İmamoğlu’nu görevden alırım

İçişleri Bakanı Soylu: İstinaf ve Yargıtay onayladığı anda İmamoğlu’nu görevden alırım
19.12.2022
62
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hakaret davasından aldığı cezayı değerlendiren Soylu, “İstinaf ve Yargıtay onayladığı anda İmamoğlu’nu görevden alırım” dedi.

Bakan Soylu, “İstinaf ve Yargıtay onayladığı anda İmamoğlu’nu görevden alırım, yapacak başka bir şeyim yok, bizim bugüne kadar uygulamalarımızın tamamı böyle. Çünkü artık o Yargıtay ile beraber o kamu görevini yapamaz hale gelmiştir. O kesinleşmiş. O kesin karar çıkana kadar ben açığa alırım, o gider Danıştay’a başvurur, başka türlü başvurular yapar. Bu arada benim yaptığım her işlem de hukuka açıktır.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber