I.Hücre Kültüründe Temel Uygulamalar Eğitimi’nin İlk Grup Uygulaması Gerçekleşti 

I.Hücre Kültüründe Temel Uygulamalar Eğitimi’nin İlk Grup Uygulaması Gerçekleşti 
12.11.2021
38
A+
A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kök Hücre Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÖKMER) tarafından düzenlenen I. Hücre Kültüründe Temel Uygulamalar Eğitimi’nin ilk grup uygulaması tamamlandı. 

Düzenlenen eğitimlerle katılımcılara, sağlık ve temel bilimler başta olmak üzere farklı bilim alanlarında tercih edilen ve farklı amaçlar için kullanılan hücre kültürü çalışmalarının ve deneylerinin, laboratuvar koşullarında nasıl gerçekleştirileceğini; elde edilen sonuçların nasıl analiz edileceğini; temel hücre kültürü laboratuvarı ekipmanlarının neler olduğu teorik ve uygulamalı olarak öğretilmesi amaçlandı. 

Katılımcılar, oldukça verimli geçen ve uygulama yapma fırsatı buldukları 16 saatlik eğitim sonunda sertifika teslimi ile eğitimlerini tamamladılar. Eğitimler Merkez müdürü Öğr. Gör. Dr. Melek Yüce, Öğr. Gör.Dr. Esra Albayrak ve Arş. Gör. Çağrı Gümüşkaptan tarafından verildi. Başvuruların yoğun olması nedeniyle eğitimler, Kasım ve Aralık ayı boyunca devam edecek. 

“Önümüzdeki dönemlerde de eğitim serilerine devam etmeyi planlamaktayız”

Eğitim hakkında değerlendirmelerde bulunan Merkez Müdürü Öğr. Gör. Dr. Melek Yüce, “Merkez olarak birincisini düzenlediğimiz Uygulamalı Hücre Kültürü Eğitiminde yoğun ve yorucu bir programın ardından katılımcıların mutlu ayrılması ekip olarak bizleri de mutlu etti. Bu konuda Üniversite yönetimimize, çalışma arkadaşlarıma ve bize destek olan sponsor firmalara ayrıca teşekkür etmek isterim. Merkez olarak AR-GE çalışmaları ile birlikte önümüzdeki dönemlerde de eğitim serilerine devam etmeyi planlamaktayız’’ dedi. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber