resim yükle

Hayır çarşısı veren el ile alan eli buluşturuyor

Hayır çarşısı veren el ile alan eli buluşturuyor
26.10.2019
120
A+
A-

İlkadım Belediyesi Kadın koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş; ‘’Hayır Çarşısıyla, veren el ile alan eli buluşturarak gönüller arasında köprüler kurmaya devam ediyoruz’’ dedi.

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı yardımlar ile yerel yönetimlerin dikkatlerine üzerine çeken Kadın Koordinasyon Merkezi açtığı ‘’Hayır Çarşısı’’ ile giyim, ayakkabı, mobilya, halı ve benzeri yardım ve hizmetleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşma noktasında özverili çalışmalarını sürdüren Kadın Koordinasyon Merkezi Kadıköy Mahallesi’ndeki aileye 3 gözlü çekmeceli dolap, tek kişilik baza, yatak ve halı yardımında bulundu. 

‘’ Türk insanının hayırsever  paylaşım duygusuna vesile oluyoruz’’

Hayır çarşısına bağışta bulunanların evlerinden kullanmadıkları ama bir başkasının ihtiyacını giderebilecek olan malzemeleri ekiplerin aldığını anlatan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş; “Ayrıca bu bir geri dönüşüm projesidir. Yıkanması gerekenleri yıkıyor, ütülenmesi gerekenleri ütülüyoruz. Ardından onları ihtiyaç sahibine veriyoruz. Biz veren el ile alan elde bir köprü görevi görüyoruz. Tarihimizde hep bu vardır. Daha çok ihtiyaç sahibi insanların tüm eksiklerini karşılamak adına ‘’Hayır Çarşısını’’ hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın ilgisi ve yardım  katkıda bulunan hayır severler gün geçtikçe çoğalıyor. Bu gönüllük hareketine hem il içi hem de il dışı yardımda bulunan Türk insanının hayırsever ve paylaşım duygusunun yaşatılmasına vesile olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.  

‘’Biz kimsesizlerin kimsesi olalım dedik’’

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ilçedeki vatandaşlarına her zaman her konuda kucak açtıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ‘’Biz kimsesizlerin kimsesi olalım diye belediye ile vatandaşlarımızı birleştiren ihtiyaç sahibi insanlarımız ile hayırseverleri bir arada tutan Sosyal belediyecilikte önemli bir proje olan Hayır Çarşısını hayata geçirerek bütünleştiren bir yapı oluşturduk. Biz  bu şehirde geniş kitlelerle gönül bağlarını güçlendirmek için güzel bir adım attık. İnanıyorum ki hemşerilerimiz de destekleriyle bu kardeşlik köprüsünde yerlerini alacaklar. Yediden yetmişe ilçemizde yaşayan herkese eşit hizmet götürme yolunda istediğimiz noktaya geliyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimizin her zaman yanında olmaya bunu da onlara hissettirmeye çalışıyoruz’’ diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber