Havza’ya Sabit Araç Muayene İstasyonu Kurulması Talebi

Havza’ya Sabit Araç Muayene İstasyonu Kurulması Talebi

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza’da sabit taşıt muayene istasyonu kurulması için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Havza’da kurulaması planlanan sabit taşıt muayene istasyonu için Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ile birlikte TÜVTURK Özön Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özön ile makamında görüşen Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havza’ya sabit taşıt muayene istasyonunun kazandırılmasının önemli olduğunu belirterek; “İlçemizde sabit taşıt muayene istasyonu olmaması önemli bir sorun. Buraya kurulacak bir istasyon hem araç sahiplerini hem de sanayi esnafımıza çok büyük getiri sağlayacaktır. Ayrıca Havza anayol üzerinde olması neden ile araç trafiğinin yoğun yaşandığı bir yer. İlçemize sabit taşıt muayene istasyonu kazandırılması çok önemli. Bunun gerekli çalışmaları yapmaktayız.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza’da kurulan seyyar muayene istasyonun ihtiyaca cevap vermediğini belirterek; “İlçemizde çok sayıda traktör, kamyon var. Bunların yanı sıra hususi araç sayıda oldukça fazla. İlçede araç muayene istasyonu olmaması nedeni ile bu araçlar genelde Merzifon ve çevre ilçelere gitmekte. Bunda ilçemizin özellikle sanayi esnafımızın ekonomik kaybı anlamına gelmekte. Bunun içinde ilçemizde sabit taşıt muayene istasyonu kurulması önem arz etmekte. Ayrıca Karadeniz’in giriş kapısı olan Havza’dan çok sayıda araç geçişi olmakta.” Dedi.

TÜVTURK Özön Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özön ise gerekli şartların oluşması durumunda Havza’da sabit taşıt muayene istasyonunun kurulabileceğini belirterek; “Bizim amacımız halkımızın hizmetlerimizden kolay şekilde yararlanmasını sağlamak. Bunun içinde bizlerde elimizden gelen özveriyi göstermekteyiz. İlçede bizim taleplerimize cevap verebilecek bir alan olması durumunda bizlerde elimizden geleni yaparız.” Dedi.

Özdemir, Acar ve Özön daha sonra araç muayene istasyonu kurulabilecek yerler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.