Havza’da devir teslim töreni

Havza’da devir teslim töreni
09.04.2019
A+
A-

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Havza Belediye Başkanlığını kazanan Sebahattin Özdemir düzenlenen bir tören ile görevi selefi Murat İkiz’den devraldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve yeni seçilen belediye meclis üyeleri ilk olarak Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile birlikte İlçe Seçim Kuruluna giderek mazbatalarını aldı.

Burada Havza İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Elçim Akkaya Özdemir’e yeni görevinin hayırlı olması dileği ile mazbatasını teslim etti.

Heyet daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı ve MHP İlçe Başkanlıklarını ziyaret ederek seçim çalışmalarından dolayı her iki parti teşkilatına teşekkür ederek devir teslim için Havza Belediyesine geçtiler.

Havza Belediye Binası önünde düzenlenen törende konuşan Havza Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Murat İkiz 15 yılda güzel hizmetler yaptıklarını belirterek; “Bunu halkımızdan aldığımız güç ve Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, valilerimiz, kaymakamlarımız ile çalışanlarımızın desteği ile yaptık. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum sizlerde bana helal edin. Sebahattin Başkanıma görevinde başarılar diliyorum. Her zaman ilçemin hizmetindeyim.” Dedi.

İkiz’e Havza Belediyesi çalışanları adına Halkla İlişkiler Müdür Ömer Faruk Çörekçioğlu ve ilçeye yapmış olduğu hizmetlerden ötürü Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir plaket ile çiçek takdim ettiler.

Havza Belediye Başkanlığı görevini devralan Sebahattin Özdemir ise gönül belediyeciliği anlayışı ile çalışacaklarını belirterek; “Sayın başkanımız bizlere çok yükseklerde bir çıta bıraktılar. Bizlerde bu hizmet çıtasını daha yukarı çıkarmak için yola çıktık ve bunu 40 bin Havzalı ile birlikte başaracağız.” Dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’da halkın beka mesajını doğru algıladığını belirterek; “Halkımıza teşekkür ediyoruz. Yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı hükemet sistemi alınan yüzde 53’lük oranla perçinlendi.” Dedi.

Son olarak konuşan Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise ilk olarak Murat İkiz’e hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek; “Havzamıza teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın 19 Ocak’ta sizlere emanet ettiği Sebahattin Özdemir’e sahip çıktınız. İnşallah bundan sonraki süreçte hep birlikte Havza’ya hizmet için var gücümüz ile çalışacağız.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü tarafından dua okunda ve kurban kesimi gerçekleştirildikten sonra Havza Belediye Başkanlığı Makamına geçildi.

Burada da Ak Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak Murat İkiz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e çiçek takdim ettiler.

Havza Belediye Başkanlığını devralan Sebahattin Özdemir daha sonra tebrikleri kabul etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber