Havza’da 11.’inci işaret dili kursu açıldı

Havza’da 11.’inci işaret dili kursu açıldı
06.02.2019
58
A+
A-

Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Havza Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar ile ilçede 11.’inci işaret dili kursu açıldı.

Başkan İkiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, işitme engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmak, destek ve iletişimi artırmak için kursların devam ettiğini söyledi.

“Halkımızdan gelen talepler doğrultusunda yedinci işaret dili kursumuzu açtık. Talep geldikçe kurslarımızı açmaya devam edeceğiz” diyen İkiz, şöyle devam etti: “Kurslara özellikle kamu çalışanları ilgi gösteriyor. Öncelikli amacımız işitme engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmak, destek ile iletişimi arttırmak ve yaşam kalitelerini yükseltmek. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederim.”

Havza Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde devam eden işaret dili kursunu ile ilgili olarak yetkili Ramazan Kaya ise merkez olarak açılan 11 işaret dili kursu açıldığını belirterek; “Açtığımız kurslardan yaklaşık 270 kursiyer sertifikalarını aldı. Talep geldiği sürece işaret dili kursu açmaya devam edeceğiz. Yine bu kurslarımızın yanı sıra engelli kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırmak adına el beceri kurslarımızda yoğun şekilde devam etmekte. Kurslarımıza kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personeller yoğun ilgi göstermekte.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.