resim yükle

Hancıoğlu: Sendikal örgütlenme en temel Anayasal haktır

Hancıoğlu: Sendikal örgütlenme en temel Anayasal haktır
04.11.2019
168
A+
A-

Grevdeki Çetaş işçilerine destek ziyareti gerçekleştiren CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Sendikal örgütlenme en temel Anayasal haktır, bu hakkı hiçbir güç gasp edemez” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun Kavak Organize Sanayi’nde kurulu bulunan Çetaş Cam Fabrikası’nda greve çıkan işçileri ziyaret ederek dayanışma mesajı verdi. Haksızlık ve hukuksuzluklar karşısında Kristal-İş Sendikası’nın ve işçilerin sergilediği kararlı duruşu takdir eden Hancıoğlu, “krizin faturasının emekçiye kesildiği, çalışma koşullarının her geçen gün daha da kötüye gittiği bir dönemde, ülkemizin bütün emekçileri için bir çoban yıldızı oldunuz. Sendikal örgütlenme en temel Anayasal haktır, bu hakkı hiçbir güç gasp edemez” diye konuştu.

Çetaş işçilerinin ve üyesi oldukları Kristal-İş Sendikası’nın bu süreçte yapıcı ve sağduyulu bir tutum sergilediğinin de altını çizen Hancıoğlu “en büyük arzumuz; sizin bu onurlu ve sağduyulu yaklaşımınızın aynısının işveren tarafından da sergilenmesidir” dedi.

CHP Milletvekili Hancıoğlu, TBMM’de aynı zamanda Sağlık, Aile, Çalışma Ve Sosyal İşler Komisyonu’nda da görev üstlendiğini belirterek, “sizlerin sesini, bu haklı mücadelenizi,  hem görev yaptığım ihtisas komisyonunun hem de TBMM Genel Kurulu’nun gündemine taşımak benim boyun borcumdur” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber