resim yükle

Hancıoğlu: Mustafa Kemal’e hakaret eden bu hakarete göz yuman karşısında Samsun’u bulur, Türk milletini bulur

Hancıoğlu: Mustafa Kemal’e hakaret eden bu hakarete göz yuman  karşısında Samsun’u bulur, Türk milletini bulur
14.11.2019
232
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın, sosyal medya hesaplarından yaptığı, Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaret niteliğindeki paylaşımlarına ilişkin CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu basın açıklamasında bulundu.

Milletvekili Hancıoğlu’nun yaptığı basın açıklaması şöyle, “İnsanlıktan ve vatan sevgisinden zerre nasibini almamış bir güruh, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk’e, ahlaksızca hakaret etme cüretini gösterdi.

Bunlardan biri de ne acıdır ki; milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı, adı ATA’sıyla anılan, simgesi Mustafa Kemal Atatürk olan Samsun’umuzda yaşandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, Hasan Uzunlar adındaki AK Partili Grup Başkan Vekili, 10 Kasım’daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk’e çirkince saldırdı.

İçişleri Bakanlığı’nı, yüce Türk yargısını ve bu şahsın mensubu olduğu partiyi, derhal bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırıyorum.

İçişleri Bakanlığı, eğer bu Cumhuriyetin bir kurumuysa, bu şahsı derhal temsil ettiği görevden uzaklaştırmak zorundadır!

Eğer yargı, Türk devletinin yargısıysa, bu şahsı sanık sandalyesine oturtmak zorundadır!

Bu şahsın üye olduğu parti, eğer bu devletin kanun, kural ve nizamlarına bağlı bir partiyse, bu kişiyi derhal üyelikten atmak zorundadır!

Mustafa Kemal’e hakaret eden, bu hakarete göz yuman, karşısında Samsun’u bulur, Türk milletini bulur!” 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber