Hamile kadın isyan etti

Hamile kadın isyan etti
18.02.2020
171
A+
A-

Samsun’un İlkadım ilçesi Hançerli Mahallesi’nde faaliyet gösteren Liv Hospital adlı özel hastanede, kan uyuşmazlığı şikayetiyle gelen hamile bir kadının reçetesine kendisi reddetmesine rağmen ‘Gebelik Şekeri’ (Hamilelik Şekeri) yazıldığı iddia edildi. Yaşadıklarına isyan eden ve kendilerinin yetkililerce terslendiklerini iddia eden genç kadın, “Paramızla rezil olduk” dedi.

‘SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞIYORLAR’

İsmini vermek istemeyen genç kadın, olayı şöyle anlattı; “Samsun Liv Hospital 14 şubat saat 2 gibi kadın doğumcum S. hanım ile randevumuz vardı. 28 haftalık gebeyim, ‘kan uyuşmazlığı için iğne olacaksın’ dedi yaptırdım, fakat ‘Gebelik Şekeri istemediğimi’ söyledim. Maalesef ekrana 50 gramlık şeker yükleme yazmış. Görüşme bittikten sonra yardımcısı G. hanım bunun ‘şeker yüklemesi değil bir test olduğunu, biz yalan mı söylüyoruz’ dedi. Kimi salak yerine koymaya çalışıyorlar?” diye konuştu.

‘SADECE BANA DEĞİL, BAŞKA HASTAYA DA…’

Genç kadın şöyle devam etti; “Kan alma yerine gittim hemşire ‘yaptırma bu şeker yüklemesi’ dedi. Tekrar G.  hanımla konuştum sert bir üslupla bize saygısızlık etti. ‘Biz yalan mı söylüyoruz, bu sadece test’ dediler, yani paramızla rezil oluyoruz. Sırf o yükleme parasını almak için milleti yanıltmaya kalktınız. Ayıp ya. Bunu tek bana değil oradaki bir hasta da söyledi. ‘Bana da zorla yaptılar’ diye.”
liv1

Kaynak: diyekonustu.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.