Gölbaşı CHP’deki istifalarla ilgili İl Başkanlığından açıklama geldi

Gölbaşı CHP’deki istifalarla ilgili İl Başkanlığından açıklama geldi
17.01.2024
A+
A-

Gölbaşı CHP’deki istifalarla ilgili İl Başkanlığından açıklama geldi

Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Boynueğri, 7 Yönetim Kurulu üyesi ile birlikte, imza yetkilerinin alınıp İl Başkanlığına verilmesinden dolayı istifa ettiklerini duyurdu. İl Başkanı Engin Doğan da, Gölbaşı İlçe Başkanlığından imza yetkisinin alınmasının nedeninin, İlçe Başkanı Boynueğri’nin, kardeşini birinci sıra İl Genel Meclisi Üyesi olarak adaylaştırması ile ilgili ısrarından kaynaklandığını açıkladı.
İl Başkanı Engin Doğan, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Gölbaşı CHP İlçe Başkanlığımız ve Yönetim Kurulundaki bazı arkadaşlarımızın istifalarıyla ilgili olarak, çeşitli internet haber siteleri ve medya organlarına yansıyan haberlere ilişkin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur. Gölbaşı İlçe Yönetim Kurulu, İlçe Başkanlığımıza İl Genel Meclisi üyeliği için yapılan müracaatta bulunan adayların sıralamalarını belirlemek için toplantı yapmış; toplantıda Tüzük, parti teamülleri, halkın talepleri ve demokratik kurallar yok sayılarak, İlçe Başkanımız Mehmet Boynueğri’nin kardeşi Orhan Boynueğri’nin birinci sıra İl Genel Meclisi adayı olarak adaylaştırılması yönünde karar alınmıştır. Bu karar Parti tabanımızda büyük tepkiye neden olmuştur. Bunun üzerine İl Başkanlığımızca kararın gözden geçirilmesi önerilmiş ve konuyla ilgili, Genel Merkezimiz bilgilendirilmiştir.

İlçe Başkanımızın ve istifa eden 7 Yönetim Kurulu üyemizin kararlarında ısrar etmeleri üzerine, bu kez Genel Merkezimizce İlçe Başkanının Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyelerini İlçe Seçim Kuruluna bildirme yetkisi ellerinden alınarak İl Başkanlığımıza verilmiştir. Söz konusu karar üzerine de İlçe Başkanı ve 7 Yönetim Kurulu Üyesi, İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmişlerdir. İstifa, en temel demokratik haklardan biri olmakla beraber, bu istifalara ilişkin bazı haber siteleri ve medya organlarında yapılan bizim ve Vekilimizle ilgili tüm değerlendirme ve yorumlar gerçek dışıdır. İstifaların gerekçesi tamamen yukarıda açıklandığı gibidir. Gölbaşı ilçemizde Genel Merkezimizin de bilgisi dahilinde en kısa süre içerisinde İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu görevlendirilmeleri gerçekleştirilecektir. Gölbaşı’nda halkımızın da desteğiyle Belediye Başkanlığını yeniden kazanarak halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber