Genç: Samsunspor Samsun’un markasıdır

Genç: Samsunspor Samsun’un markasıdır
15.06.2018
123
A+
A-

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun spor camiasıyla iftarda buluştu. Başkan Genç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın da katıldığı programda, sporun şehrin tanıtımında ve marka değerinin artmasında önemli yeri olduğunu belirtti.

Canik Belediyesi ile Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Samsun Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği bu yıl da yoğun ilgi gördü. Canik Kültür Merkezi’nde spor camiasını bir araya getiren iftar organizasyonunda Başkan Osman Genç, masaları tek tek dolaşarak konuklarla yakından ilgilendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve AK Parti Milletvekili Adayı Caner Göktepe’nin de yer aldığı iftarda, Samsunspor’un eski günlerine dönmesi temennisinde bulunuldu.

SPOR, GENÇLERİ HAYATA BAĞLIYOR

İftar sonrası yaptığı konuşmada sporun önemine işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Türkiye’nin ihtiyacı olan birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin futbolla birlikte güçlendiğine şahit olduk. Spor, gençleri yeniden hayata tutacak bir daldır. Bu nedenle AK Parti olarak spor alanında da önemli yatırımlar yaptık ve spora destek olduk. Hep birlikte bu ülke için bir mücadele veriyoruz. 24 Haziran seçimlerinde destek bekliyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Tüm hemşehrilerimin ve sizlerin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

SPOR BİR KÜLTÜRDÜR

Yıllarca yan sahalarda amatörde futbol oynadığını ve spor camiasına uzak olmadığını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Caner Göktepe, “Spor bir kültürdür. O yan sahalar gençleri sokaktan alıp, sporla tanıştırıyor. Bu kültürü yaşatabilmek adına bundan sonra spora katkı sağlayacağım” derken, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, “Spora uzak biri değiliz. Amatör Spor Disiplin Kurulu üyeliği ve Samsunspor yönetiminde Denetleme Kurulu üyeliği yaptım. AK Parti zamanında amatör sporda herhangi bir altyapı sorunu kalmadı. Amatör sporun yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SAMSUNSPOR, SAMSUN’UN MARKASI

Konuşmasında sporun şehrin tanıtımındaki önemine işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, “Samsunspor’un 2 yıl içinde Süper Lig’e çıkmasını diliyorum. Yeni yönetime başarı diliyorum. Onların başarısı Samsun’un başarısı olacaktır. Samsunspor Samsun’un markasıdır ve bu markayı muhakkak hakettiği yere taşımak zorundayız. Dünyada Samsun konuşulacaksa spordaki başarıyla konuşulacağını bilmemiz gerekiyor. Çünkü bir şehrin tanıtılmasında spor çok önemlidir. Tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

AMATÖRE SÜRPRİZ

ASKF Başkanı Şener Aydın ve TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak ise, Samsun’da sporun gelişmesi adına çalışmalar yaptıklarını belirtti. Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan sürpriz yaparak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün amatör spor kulüplerine destek amacıyla verdiği 200 bin lira değerindeki çeki verdi. Yine iftar programının sonunda ASKF Başkanı Şener Aydın ve TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak, spora katkılarından dolayı Başkan Osman Genç’e teşekkür ederek plaket verdi.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Oldukça yoğun ilgi gören iftar programına ev sahibi Başkan Genç ile eşi Nimet Genç’in yanısıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Milletvekili Adayı Caner Göktepe, Başkan yardımcısı Alican Usta, Gençlik Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsunspor Başkan Vekili Tahsin Kosif ve yöneticiler, ASKF Başkanı Şener Aydın, TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak, MÜSİAD Başkanı Haluk Tan, TFF İl Temsilcisi Hasan Özbulut, Samsunsporlu eski futbolcular ve amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Zaman, hedefe ulaşma zamanı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Canik’te Başkan Osman Genç ile birlikte esnaf ziyaretinde ve çeşitli ziyaretlerde bulundu. Karaaslan, AK Parti’ye destek isterken, Başkan Genç, “Zaman 100. yıl hedeflerine ulaşma zamanı” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Canik’te çeşitli gezi ve ziyaretlerde bulundu. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler’in de eşlik ettiği Karaaslan, hem Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen kültür-eğitim tesislerini gezdi, hem de kadınlar ve esnaflar ile biraraya geldi.

MÜZELERİ GEZDİ

Canik gezisine Oyuncak Müzesi’ni ziyaret ederek başlayan Karaaslan, çocukların hayal dünyalarının gelişimi açısından böyle güzel bir projeyi hayata geçirdiği için Başkan Osman Genç’i tebrik etti. Ardından yapım çalışmaları devam eden 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi’ni gezen Karaaslan, burada müze çalışmalarını inceledi. Karaaslan, 15 Temmuz’un unutulmaması ve gençlerin şanlı tarihin bilincinde olması için Destanlar Müzesi’nin önemli bir proje olduğunu söyledi.

KADINLARLA BULUŞTU

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisindeki 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi’ndeki kursiyer kadınlarla biraraya gelen Karaaslan’ın Canik’teki bir başka durağı ise kuzey Yıldızı Mahallesi’ndeki içerisindeki Hatice Hanım Konağı oldu. Burada kursiyerlerle buluşan ve kadınların çalışmalarını inceleyen Karaaslan, kursiyer kadınlarla bol bol sohbet etti. Kadınlara 24 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Karaaslan, bugüne kadar yapılan hizmetlerin devamı ve daha hızlı büyüme için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi ve daha güçlü bir meclisle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

DESTEK İSTEDİLER

Mekke Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan ve Başkan Osman Genç, vatandaşlardan 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti için destek istedi. Karaaslan; “Önümüzde kritik bir süreç var. 24 Haziran seçimleri tıpkı öncekiler gibi çok önemli ama bu seçimi diğerlerinden daha önemli kılan bir yönü var. İnşallah Cumhurbaşkanımızın ilk turda yüksek bir oy oranıyla seçilmesi ve AK Parti’mize verilecek güçlü destekle 24 Haziran tarihi bir milat olacaktır” dedi.

ARIZALI SİSTEM DEĞİŞECEK

Türkiye’nin yeni dönemde yeni sistemle birlikte yükselişini daha hızlı sürdüreceğine işaret eden Başkan Genç de, “Seçime sayılı günler kaldı. İnşallah 24 Haziran’dan itibaren sürekli vesayet üreten, darbe üreten, arıza üreten bu sistemi değiştireceğiz. Şimdi zaman Türkiye’yi şaha kaldırma zamanıdır. Türkiye’yi 100. yılının hedeflerine ulaştırma zamanıdır. 16 Nisan’da yapılan referandumunda yüzde 72 destek veren Canikli hemşehrilerimin, 24 Haziran’da bu desteğini daha da artıracağına inanıyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber