Evlenecek çiftlere kötü haber

Evlenecek çiftlere kötü haber
27.03.2022
87
A+
A-

Gelen son dakika bilgilerine göre hızla artan hammadde fiyatları ve hammaddede yaşanan stok sorunu nedeniyle maliyetler artmaya başladı. Bunun yansıması da her zamanki gibi tüketiciye oldu. Son 1 sene içinde fiyatlara baktığımızda mobilya ürünlerinde fiyatların iki katına kadar çıktığı görülürken, ürünlerin yapımında kullanılan hammaddelerde daha fazla artış olduğu görüldü.

Birgün Gazetesi’nden Havva Gümüşkaya’nın bugün kaleme aldığı yazısına göre, hammadde sorununda ciddi sorunlar yaşandığına yer verilirken sektör yetkilileri, fabrikalardan bazılarının zorunlu olarak üretimlerini durdurduklarını aktardı. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, ulusal pazarda tomruk tedarik zincirinin ise yurt dışına ihraç ettiğini, bunun iç pazarı olumsuz etkiledğini söyledi.

GEÇEN SENE EVLENEN NE KADAR ÖDEDİ, BU SENE EVLENECEKLER NE KADAR ÖDEYECEK?

Balcı açıklamasının devamında, geçen sene evlenecek bir çiftin koltuk takımı, yatak odası ve yemek odası için 40 bin lira ayırdığı, bu para ile 3 takımın alınabildiğini söyledi. Balcı, bu sene evleneceklerin üç takım için 70 bin lirayı gözden çıkarması gerektiğini söyledi. Ulusal piyasadaki son durumun mobilya sektörünü kötü etkilediğini söyleyen Balcı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bu durumu olumsuz etkilediğini dile getirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.