Esporun kalbi Dijital Gençlik Merkezi’nde  attı

Esporun kalbi Dijital Gençlik Merkezi’nde  attı
31.01.2024
A+
A-

Esporun kalbi Dijital Gençlik Merkezi’nde  attı

BALIKESİR -BHA

Başkan Yılmaz, gençlerin turnuva heyecanına ortak oldu. Gençlerin Başkanı Yücel Yılmaz E-sporun kalbinin attığı turnuvada gençler kendileriyle ilgilenen ve ziyaret eden Başkan Yılmaz’a teşekkür etti. Genç dostu şehir anlayışıyla Balıkesir’de gençlere yönelik birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın vizyonu doğrultusunda kurulan Dijital Gençlik Merkezi (DGM), Türkiye’de Espor Turnuvası denilince ilk akla gelen merkez konumuna geldi. Türkiye’nin en büyük e-spor sahnesine sahip olan son teknoloji ekipmanlarla donatılan DGM, 2 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik bir alanda gençlere hizmet veriyor. Sömestr tatiline özel olarak Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi tarafından düzenlenen; FIFA 2024 ve VALORANT Turnuvalarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç oyuncular kıyasıya yarışarak Espor heyecanını doyasıya yaşadı.

Bakan Yılmaz gençlerle yakından ilgilendi

Beraberinde; AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ve Ali Taylan Öztaylan, AK Parti
Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir ile birlikte gençlerin, turnuva heyecanına ortak olan
Başkan Yücel Yılmaz, her biriyle yakından ilgilendi. İçerisinde; kitap okuma, ders çalışma ve
seminer salonları, yazılım eğitim laboratuvarı, serbest oyun alanları, etkinlik sahnesi,
Metaverse ve inovasyon alanları, yönetici odaları, furga atölyesi, sosyal medya içerik üretim
stüdyoları, gastronomi mutfağı, talk show alanı ve green wall bulunan DGM’de gençler,
turnuvanın yanı sıra bu alanlarda da keyifli vakit geçirdi.

WhatsApp Image 2024 01 31 at 13.27.48 1

Şampiyonlar belli oldu

10 bin lira ödül havuzu bulunan FIFA 2024 Turnuvası’nda şampiyon Metin Can Gezer olurken, İkinci Koray Biçer, üçüncü ise; Alperen Filiz oldu. 110 bin lira ödül havuzu bulunan VALORANT Turnuvası’nda ise; şampiyon takım “WERDER WEREMEM” olurken, ikinci, olan takım “BUNGALOV”, üçüncü olan takım ise; “MUDANYA ESPOR” oldu.

Türkiye’de eşi benzeri yok

Turnuvaya katılan yarışmacılar, gençlerin bir arada vakit geçirebileceği Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nin (DGM) oluşturulmasının düşünülmüş ve oldukça özel bir proje olduğunu, turnuva boyunca keyifli vakit geçirdiklerini vurguladı. Tesisin çok hoş ve Avrupa standartlarında olduğunu söyleyen yarışmacılar; “Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yer, turnuva çok güzel, şartlar gayet iyi, oynamaktan takım olarak çok keyif alıyoruz. Gençlere verdiği önemden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

WhatsApp Image 2024 01 31 at 13.27.48 3

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber