resim yükle

Erzincan’da Köpeklere Eziyet Kan Dondurdu!

Erzincan’da Köpeklere Eziyet Kan Dondurdu!
01.06.2024
A+
A-

Whatsapp ihbar hattına iletilen görüntülerde, Erzincan’ da köpek dövüştürerek masum canları kumara alet eden bir grubun vahşet dolu görüntüleri ortaya çıktı.

Zalimce köpekleri kışkırtıp dövüştürerek kumara alet eden, köpeklerin istismar edildiği, duygularının hiçe sayıldığı ve canlarının tehlikeye atıldığı bu yasa dışı faaliyette Erzincan’ın ileri gelen isimlerinin de yer aldığı iddia edildi. Haber merkezimize iletilen görüntüler ile birlikte, Erzincan’ın önemli haber ajanslarından birinin İmtiyaz sahibi Serhat S. ‘ nin de bulunduğu ve bu faaliyetlerin organize edilmesinde öncü rol oynadığı bilgisi de iletildi.

Hayvan dövüşleri, özellikle köpek dövüşleri, etik olmayan ve yasa dışı bir faaliyettir. Hayvan istismarı ve kötü muameleye yol açarlar ve bir toplumda şiddetin artmasına neden olurlar.

Bu eylemleri gerçekleştiren kişiler hakkında “kumar oynanması için imkan sağlamak” ve “Hayvan Hakları Kanunu’na muhalefet” suçlarından adli işlem başlatılmaktadır.

Son zamanlarda ülke genelinde sokak hayvanlarının toplumla uyumu konusunda yaşananlar ve hayvan haklarının korunması adına oluşan toplumsal hareketler göz önüne alındığında bu görüntüler infiale yol açarak halk arasında endişeye sebep olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.