Erhan Usta seçim sonuçlarına itiraz etti!

Erhan Usta seçim sonuçlarına itiraz etti!
08.04.2019
A+
A-

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun büyükşehir Belediyesi’ne Bağımsız aday olan Erhan Usta, seçim sonuçlarına yaptığı itiraza red cevabı geldi.

Erhan Usta, geçersiz oyların sayılması için seçim sonuçlarına itirazda bulundu.

Erhan Usta’nın seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı itiraz sonucunda İlkadım ve Atakum ilçelerinde oy tutanaklarının birbirini tutmadığı belirlenirken bu iki ilçede yapılan yanlışların düzeltildiği, Erhan Usta’ya verilen ancak DSP’ye yazılan oyların yapılan inceleme sonucu tekrar kendisine yazıldığı bildirildi. Samsun Büyükşehir seçimlerinde geçersiz oylar ve tüm oyların sayılması ile ilgili itirazı ret edilen Erhan Usta’nın şimdi de avukatları aracılığı ile bu talebini Yüksek Seçim Kuruluna yapacağı öğrenildi.

İtirazda bulunduğunu sosyal medyasından açıklama yapan Erhan Usta, Seçmen iradesi hiçe sayılmaktadır. Seçimde iradesini bizden yana kullanan on binlerce kişinin oyu, mührün pusulada bize ayrılan alanın altındaki boşluğa basılması sebebiyle geçersiz sayılmıştır. Bu adaletsizliğe karşı önce ilçe sonra da il seçim kurullarına itirazlarda bulunduk.
Bu itirazlarımızda her bir seçmenin oyunun öneminden bahsedilmesine rağmen; verilen kararlarda “Geçersiz oyların sayımının seçim sonucuna tesir etmeyeceği…” gerekçesiyle taleplerimiz reddedilmiştir.
Demokrasi için vermiş olduğumuz mücadele YSK’da devam edecektir.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber