Erdoğan: Yerli aşıyı dünya ile paylaşacağız

Erdoğan: Yerli aşıyı dünya ile paylaşacağız
07.05.2021
47
A+
A-

Korona virüs aşısı için patentin kaldırılması ve üretebilecek tüm ülkelerin üretmesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilimin kıskançlığı olmayacağını ifade ederek, “Yerli aşıyı tüm dünya ile paylaşacağız” dedi.

Cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşının patentinin kaldırılmasına yönelik değerlendirmeler yaptı.

“NEREDEN TALEP OLURSA PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlim tüm insanlığın ortak malıdır, ilimde kıskançlık olmaz. ‘Kimseye vermeyiz’ gibi bir mantık yanlış. Biz bunları da sadece ülkemizde kullanmak değil, tüm dünyada nereden bir talep varsa hepsiyle de paylaşmaya hazır olduğumuzu söylemiş olduk. Biz nasıl ki Çin aşısıyla sürece başladık. Almanların ürettiği Uğur Beylerin eşiyle beraber ürettikleri aşıdan aynı şekilde istifade ediyoruz. Rus aşısı Sputnik V ile Putin ile görüşmelerimiz var. Daha sonra ortak bir üretime gireceğiz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber