resim yükle

Erdoğan-Akşener görüşmesiyle ilgili bomba iddia

Erdoğan-Akşener görüşmesiyle ilgili bomba iddia
06.06.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesinin ardından yeni bir iddia ortaya atıldı. Akşener’in, oğlu Fatih’in Paris Büyükelçiliği’ne atanması için Erdoğan’dan ricada bulunduğu iddia edildi.

YouTube kanalında değerlendirmelerde bulunan Fatih Altaylı, Akşener’in oğlu Fatih Akşener’in büyükelçi olacağı iddialarının Ankara’da konuşulduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Ankara’da konuşulan şu. Doğru mudur değil midir bilmem. Meral Akşener’in bir aile ferdinin büyükelçilikle ödüllendirilmesi için… Belki de böyle demek doğru olmadı ama. Ailesinden bir kişi, bir yere büyükelçi tayin edilmesini istiyormuş. Bununla ilgili bir kaç ay içinde daha önce de bazı girişimler olmuş. Bununla ilgili bir görüşme olduğu söyleniyor. Bunu da galiba Aytun Çıray da dile getirdi. Zannederim ki oğlu için istiyorlar. Hatta konuşulan şu; işte oğlu Fatih Akşener Galatasaray Lisesi mezunu. Onun için Paris büyükelçiliği gibi dedikodular varmış Ankara’da. Ben de dedim ki Paris olmaz, Paris’i vermezler. Fransızca konuşulan Senegal ve Cezayir gibi yerler olabilir ama Paris ciddi bir yerdir, vermezler. Biliyorsun AK Parti, büyükelçiliği kendisine destek verenler ödül gibi rüşvet gibi dağıtmaya başladı. Çok da büyükelçilik verdi böyle.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.