Emniyete 10 bin yeni kadro açıldı

Emniyete 10 bin yeni kadro açıldı
28.01.2023
61
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararnameye göre Emniyet Genel Müdürlüğü’ne toplam 10 bin kişilik polis kadrosu açıldı.

Binlerce gencin beklediği polis alım sürecinde gözler yeni kadro ilanına çevrilmiş durumda. KPSS’den yeterli puanı alan adaylar, sözlü ve fiziksel olmak üzere iki ayrı aşamadan geçiyor. Bu aşamaları başarı ile geçen adaylar, 6 ay sürecek olan POMEM eğitimlerine başlıyor. Bu eğitimlerden de başarı ile çıkan adaylar, görev yerlerinin belirlenmesinin ardından işe başlıyor.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI
Büyük merakla beklenen alım süreci ile ilgil müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararname ile Emniyet’e yeni kadro ihdas edildi. 10 BİN ALIM YAPILACAK Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkez bünyesine bin taşra teşkilatına ise 9 bin memur kadrosu ilanı yapıldı. Emniyet’e 10 bin polis kadrosu ihdas edildi.

POLİS ALIMI ŞARTLARI NELER?
Türk vatandaşı olmak. Lise, lisans ve ön lisans mezunu olmak.
Eğer yurt dışında herhangi bir okuldan mezun iseniz denklik belgesi sahibi olmak. KPSS baraj puanını geçmek. (Pomem için geçerlidir.)
Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak.
Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak.
Reşit olmak (18 yaş kanunu) 30 yaşını geçmemek.
Siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak.
Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.
Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Kişin silah taşımak için engel bir durumunun olmaması.
Ceza almamış olmak.
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

2023 YILI POLİS MAAŞLARI
Kamuda maaşlar derece ve kademeye göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle başkomiser, komiser, polis memuru maaşlarında oran değişiyor.

2023 yılının ilk 6 ayında geçerli olacak polis maaşı yüzde 30,5 artışla şöyle oldu: Polis memuru (8/1) – 13.752 TL’den – 17.183 TL’ye Başkomiser (3/1) – 15.815 TL’den – 19.769 TL’ye yükseldi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber