resim yükle

Dünyada görülmemiş bir yağış Ardahan’ı etkileyecek

Dünyada görülmemiş bir yağış Ardahan’ı etkileyecek
18.03.2024
A+
A-

Meteoroloji’den kritik uyarı: Dünyada görülmemiş bir yağış Ardahan’ı etkileyecek

ARDAHAN-BHA

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, ” Elazığ, Erzincan, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kars, Iğdır, Ardahan, Van, Bingöl, Hakkari, Bitlis, Ağrı ve Muş illeri için acil bir uyarı yapıldı. Ancak bu olağanüstü yağışın merkez üssünün Ardahan olacağı belirtildi. Pazartesi gecesinden itibaren bu bölgelerde tarihte eşi görülmemiş bir yağışın başlaması bekleniyor.” dedi.

Salı günü kritik

Ökten, “Salı günü kritik. Özellikle Şanlıurfa ve doğusu devreye giriyor.” ifadesini kullandı. Ancak Ardahan’ın bu durumdan en fazla etkilenecek bölge olacağına dikkat çekti.

Ardahan’da kar yağışı bekleniyor

Ökten ayrıca, Ardahan’ın yükseklerinde ağır kar yağışının beklendiğini de ekledi. Bu durumun özellikle yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan vatandaşları ve yol durumlarını etkileyebileceği belirtildi. Ardahan halkının ve yetkililerin bu duruma karşı hazırlıklı olması gerektiği vurgulandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber