resim yükle

Doğalgaz fiyatlarına zam!

Doğalgaz fiyatlarına zam!
01.05.2021
A+
A-

Doğalgaz fiyatlarına zam geldi. Elektrik üretim amaçlar santrallerin tarifesine yüzde 12 zam yapılırken konut ve sanayi abonelerine ise yüzde 1 zam yapıldı.

Yıl başından bu yana doğalgaz tarifelerine her ay yüzde 1 oranında zam yapıldığı görüldü.Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.’nin internet sayfasında yer alan mayıs tarifesine göre doğal gaz dağıtım şirketlerine uygulanan satış fiyatı, nisanda geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 oranında artış göstererek 1000 metreküp doğalgaz için 1315 lira 500 kuruş olurken, sanayi abonelerine uygulanan fiyat ise 1471 lira 414 kuruş olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde ise 1000 metreküp doğalgaz için uygulanan fiyat yüzde 12 oranında artış göstererek 1631 lira 667 lira olarak belirlendi.

(Kamu Bülteni)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber