Deva Partisi’nde yaprak dökümü! İlçe başkanı ve yönetimi istifa etti

Deva Partisi’nde yaprak dökümü! İlçe başkanı ve yönetimi istifa etti
16.01.2024
A+
A-

Deva Partisi Antalya Serik ilçe Başkanı Av.Mümine Tanrıverdi yaptığı açıklamada, “Aralık 2019 tarihinde kurucu üyesi olarak yola çıktığım ve aktif olarak ilçe başkanlığımın devam ettiği Demokrasi ve Atılım Partisi’nden birlikte yola çıktığımız ve birlikte yol yürüdüğümüz yönetimde bulunan yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte istifa ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız” dedi.

Avukat Tanrıverdi, “Bu dört yıllık zaman diliminde Cumhuriyetimizin demokrasiyle taçlandırılması hedefine katkı sağlayan Sayın Ali Babacan’a, tüm kuruculara ve üyelere, ekip arkadaşlarıma, şu an partide devam etsin ya da etmesin yolu DEVA Partisi’nden geçen herkese teşekkür ederim.

Ben Serik ilçesinde aktif olarak Avukatlık mesleğini icra eden birisiyim siyasete girmemdeki öncelikli sebeblerim ;Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişmesiydi. Doğru olan, Türkiye’nin parlamentodan yönetilmesiydi. İkincisi; Türkiye kendisine ait özgürlükçü, şeffaf ve katılımcı bir sistem kurabilmeliydi. Yürütme erkinin yargı ve yasama karşısında orantısız bir şekilde artan ağırlığı karşısında demokrasimizi ve cumhuriyetimizi ancak siyaset yaparak savunabilirdik. Üçüncüsü ise kadınlarla ilgili. Biz toplumun yarısıyız ama fırsatlara eşit şekilde ulaşmıyoruz. Başta şiddet olmak üzere gündelik hayatta hâlâ çok sayıda problem yaşıyoruz. Kadınların siyasette ve iş hayatında, toplumun her alanında etkin bir şekilde temsil edilmesi ve yer alması gerekiyor.

Siyasete girme sebeblerim değişmemekle birlikte , Demokrasi ve Atılım Partisi Serik ilçe teşkilatı olarak canı gönülden emek verip bugünlere geldiğimizi dile getirerek , emek veren tüm arkadaşlarıma ve Deva Ailesine teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber